top_image

2014

Silvestrovská cena v hode bremenom

Trnava 30. decembra -  Vrhači trnavskej Slávie sa už po 32. krát lúčili so starým rokom netradične - hodom bremena.  32 ročník vyhral Marcel Lomnický výkonom 41,93 m . Zo žien si prvenstvo vybojovala posledným pokusom Martina Hrašnová výknom 23,53 m.
 

Zimný beh zdravia 2014

Trnava 26. decembra - Prvý zo série troch behov Trnavskej bežeckej trilógie, Zimný beh zdravia, sa tešil veľmi peknej účasti takmer až 300 bežcov, čo je viac ako dvojnásobok počtu účastníkov minulý rok. Samozrejme nemohli chýbať naši vytrvalci, ktorí si počítali veľmi dobre. Víťazom hlavnej kategórie mužov v behu na 9600m sa stal Michal Puškár, za ktorým v tesnom závese finišoval Lukáš Záhorec. Najlepšou našou vytrvalkyňou na dlhšej trati bola Veronika Klčová, ktorá skončila na 5. mieste. Na kratšej 3200m dlhej trati medzi ženami zvíťazila Michaela Pešková a na druhej priečke dobehla Terézia Máčalová. Medzi mužmi bol našim najrýchlejším Michal Karel na 8. mieste.

Šťastné a veselé Vianoce praje AK AŠK Slávia Trnava

Naši vytrvalci opäť úspešní na Vianočnom behu v Žiline

Žilina 20. decembra - V sobotu konal už 13. ročník Vianočného behu v Žiline, na ktorom štartovali aj traja naši atléti. Na polmaratónskej trati sa predstavili Lukáš Záhorec a Michal Puškár, ktorí sa umiestnili na peknom 2. a 3. mieste, pričom si obidvaja výrazne vylepšili osobné maximá na tejto trati, Lukáš časom 1:15:48hod a Michal 1:16:32hod. Na trati dlhej 8280m sa predstavil Mário Brehovský a obsadil 9.miesto časom 29:54min. Najbližšie sa naši vytrvalci predstavia na Zimnom behu zdravia, ktorý sa bude konať 26.12. na Slávii a je prvým behom Trnavskej bežeckej trilógie. 

Mládežníkom roka M. Pešková, mládežníckym trénerom roka E. Čordáš

Bratislava 18. december - Úspešný atletický rok 2014 sme zavŕšili na pre nás taktiež veľmi úspešnom slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety Atlét roka 2014, ktoré sa konalo v hoteli Gate One v Bratislave za hojnej účasti našich atlétov a atletických funkcionárov. Ocenenie Mládežník roka suverénne získala Michaela Pešková, strieborná z OHM v Nanjingu. Nezabudlo sa ani na toho, kto za všetkými Miškinými úspechmi stojí a pán Eduard Čordáš bol vyhodnotený ako najlepší mládežnícky tréner roka 2014. Obom im srdečne gratulujeme k ďalšiemu úspechu a prajeme ešte veľa takýchto spoločných, úspešných sezón!

Beh priateľstva aj s primátorom mesta Trnava

Trnava 14. decembra - Tohtoročný Beh priateľstva sa tešil veľkej účasti a nechýbali ani naši vytrvalci. Trať dlhu 6400m zvládol najrýchlejšie Lukáš Záhorec časom 22:02min a za ním so stratou desiatich sekúnd finišoval na druhom mieste Michal Puškár. Medzi žiačkami na 630m dlhej trati zvíťazila Júlia Beťková, v kategórií dorastu bola najrýchlejšia Nikola Vajglová a Adam Mika. Medzi bežcami sa predstavil aj primátor mesta Trnava pán Peter Bročka spolu s členmi mestskej rady Tiborom Pekarčíkom a Adamom Peciarom. 

Halový míting Mládežnícka atletika

Bratislava 13. decembra - Úvodným podujatím halovej sezóny bol medzinárodný míting v atletickej hale Elán. Za účasti pretekárov z Česka, Maďarska, Rakúska, Slovinska a Slovenka. Spomedzi našich pretekárov si najlepšie počínali Matej Lánik, ktorý sa prebojoval do finálového behu na 60m žiakov a obsadil 2. miesto. V kategórií žien v behu na 600m obsadila pekné tretie miesto Nikola Vajglová časom 1:44,48min. Kompletné výsledky našich pretekárov nájdete tu. 

Silvestrovská cena v hode bremenom

Atletický klub AK AŠK Slávia Trnava v spolupráci s mestom Trnava Vás srdečne pozývajú na 32. ročník Silvestrovskej ceny v hode bremenom, ktorá sa uskutoční dňa 30. decembra so začiatkom o 10:00 hod. vo vrhačskom sektore Mestského atletického štadiónu A. Hajmássyho. Radi privítame pravidelných účastníkov, ale aj všetkých, ktorí majú záujem zasúťažiť si v hode takmer jedenásť kilogramovým bremenom a spríjemniť si tak obdobie sviatkov v spoločnosti svojich atletických priateľov. Tešíme sa na Vás! 

Najlepší športovci Trnavského samosprávneho kraja za rok 2014

Trnava 11. decembra - Na vyhlasovaní ankety o najlepšieho športovca a trénera Trnavského samosprávneho kraja za rok 2014 nebola o našich atlétov vôbec núdza. V kategórií TOP 10 dorastencov a juniorov si cenu prevzala Michaela Pešková strieborná z Olympijských hier mládeže. V ďalšej kategórií jednotlivcov zo stredných škôl boli vyhlásení  Michal Karel, Mário Brehovský a Michal Póša. Za najlepšieho trénera roka 2014 bol vyhlásený a cenu si prevzal pán Eduard Čordáš, dlhoročný, úspešný tréner nášho atletického klubu. Všetkým oceneným srdečne gratulujeme!

Zomrel pán Peter Filo st.

S ľútosťou Vám oznamujeme, že dňa 10.12.2014 sa s nami po dlhej chorobe rozlúčil pán Peter Filo st., vo veku 63 rokov. Dlhoročný atletický funkcionár a predseda disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu. Česť jeho pamiatke.

Trnavská bežecká trilógia 2014/2015

Príďte si zašportovať aj  počas sviatkov a vybehať všetky vianočné dobroty na už tradičnú Trnavskú bežeckú trilógiu. Začnite Nový rok 2015 aktívne a vyšliapnite tou správnou nohou a rovno behom. Tešíme sa na účasť všetkých Vás bežci aktívni aj tí menej aktívni.

Zimný beh zdravia - 26.12.2014 11:00 beží sa trať 3,2km a 9,6km
Trnavský novoročný beh - 1.1.2015 14:00 beží sa trať 8,0km a žiaci 1238m
Trojkráľová šestka - 6.1.2015 11:00 beží sa trať 6,4km

Facebook event

Machulinská 20.-tka

Machulince 7. decembra - Úspešnú sezónu zakončili tento víkend na Machulinskej 20.-tke naši vytrvalci Michal Puškár a Lukáš Záhorec. Výborne si počínali aj na tomto podujatí a na dvadsať kilometrovej trati, keď dobehli ako prví dvaja Slováci. Michal skončil celkovo na 4. mieste časom 1:11:42,2 hod a za ním len s trojsekundovou stratou finišoval Lukáš časom 1:11:45,2 hod. 

Michal Puškár na maratóne v Istanbule

Istanbul 16. novembra - Člen nášho víťazného tímu na Majstrovstvách Slovenska v maratóne Michal Puškár sa počas víkendu zúčastnil ďalšieho maratónu, tento krát však za hranicami Slovenska v Istanbule. Výborným výkonom 2:50:23hod obsadil 47. miesto. Pár viet od Michala po dobehu maratónu: "Do 40. kilometra to ešte vyzeralo na osobák, ale na posledných dvoch kilometroch strmého stúpania som úplne odišiel." Michalovi gratulujeme k ďalšiemu úspešnému maratónu. 

Naši muži tretí na M-SR v cezpoľnom behu

Dubnica nad Váhom 8. novembra - Poslednými Majstrovstvami Slovenska v tohtoročnej sezóne boli M-SR v cezpoľnom behu za hojnej účasti našich vytrvalcov. V hlavnej kategórií mužov v behu na 10000m sa družstvo slávistov v zložení Michal Puškár (11. miesto), Lukáš Záhorec (13. miesto), Matúš Kriška (16. miesto), Miroslav Číferský (19. miesto) a Matúš  Kostický (20. miesto) umiestnilo na 3. mieste.  Medzi juniormi dobehol na 4. mieste Mário Brehovský, v kategórií junioriek Veronika Klčová finišovala na 8. mieste. Spomedzi dorastencov na 5. mieste skončil Marek Jankovič a náš najmladší vytrvalec Denis Bartek vo vložených pretekoch najmladších žiakov na 1000m zvíťazil. 

Víťazom UCM Night Run 2014 Michal Puškár

Trnava 21. októbra - Na štart 2. ročníka UCM Night Run-u večernou Trnavou sa včera postavilo na štart až 509 bežcov. Úspešného bežeckého podujatia sa zúčastnili aj naši vytrvalci a v konkurencií sa vôbec nestratili. Víťazstvo si vybojoval Michal Puškár, ktorý trať dlhú 7,2km zvládol za 23:39min. Pre tretie miesto si dobehol Lukáš Záhorec časom 23:57min, na 5. mieste dobehol Mário Brehovský časom 24:42 a štvoricu našich vytrvalcov uzatvára Matúš Kriška, ktorý časom 25:55 skončil na 7. mieste. V kategórií detí do 16 rokov na rovnako dlhej trati ako bežali dospelí vybojoval 2. miesto Rastislav Paulíny, keď cieľom prebehol v čase 31:07min. 

Búranský kros a M-ZsAZ v cezpoľnom behu

Borský Mikuláš 18. októbra - V rámci Búranského bežeckého krosu sa tento víkend konali aj M-ZsAZ v cezpoľnom behu, na ktorých nechýbali ani naši vytrvalci a čerstvý Majstri Slovenska v maratóne. V rámci M-ZsAZ si prvenstvo vybojoval medzi najmladšími žiakmi Denis Bartek  a medzi juniorkami zvíťazila Veronika Klčová. V hlavnej kategórií si Lukáš Záhorec poradil s traťou dlhou 6680m za 25:45min a v celkovom poradí skončil na 3. mieste. Hneď za ním finišoval na 4. priečke Michal Puškár časom 25:28min a na 10 priečke dobehol Mário Brehovský časom 26:49min. 

Trnavské viacboje pre všetkých 2014

Trnava 11. október - Záverečnou bodku za sezónou bývajú už pravidelne Trnavské viacboje pre všetkých. Inak tomu nebolo ani tento rok a za účasti 109 pretekárov sa na našom atletickom štadióne uskutočnil šprintérsky trojboj a vrhačský štvorboj. Víťazmi jednotlivých kategórií šprintérskeho trojboja boli Rastislav Paulíny a Hana Ďurišoková medzi najmladšími žiakmi, Gabriel Vajsábel a Rebeka Barčáková medzi mladšími žiakmi, Matej Lánik a Daniela Junásková medzi staršími žiakmi, Michal Karel a Ema Chovanová v kategórií dorastu a Denisa Hanáková zvíťazila medzi juniorkami. Vo vrhačskom štvorboji prvenstvo získali Tomáš Krist a Júlia Hanuliaková medzi staršími žiakmi, Ivan Žák a Lucia Svobodová medzi dorastencami, Nemochovský Martin a Mokrá Barbora medzi juniormi a Dávid Daniš a Danica Sokolíková v kategórií dospelých. 

M-SR družstiev dorastencov a dorasteniek

Trnava 4. októbra - Vyvrcholením súťaže dorasteneckých družstiev boli Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali na našom domácom atletickom štadióne. Naše družstvá si počínali veľmi dobre, keď dorastenky vybojovali 3. miesto a dorastenci skončili na 5. mieste. Spomedzi dorasteniek bola najužitočnejšou pretekárkou Michaela Pešková so ziskom 21,75 bodu. Medzi dorastencami bol najviac bodujúcim Michal Karel s 22,75 bodmi. 

Trnavské viacboje pre všetkých 2014

Tento rok sa bude konať už 22. ročník Trnavských viacbojov pre všetkých. Konať sa budú v piatok 10. októbra na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave so začiatkom o 14:00hod. Súčasťou viacbojov bude šprintérsky trojboj a vrhačský štvorboj vo všetkých kategóriách. Tešíme sa na Vás!

Máme majstrov SR v maratóne!

Košice 5. október - Dnes sa konal už 91. ročník Medzinárodného Maratónu Mieru, v rámci ktorého sa konali Majstrovstvá Slovenska v maratóne jednotlivcov a družstiev. Naši vytrvalci sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, keď družstvo mužov v zložení Michal Puškár, Lukáš Záhorec a Miroslav Ilavský vyhralo súťaž družstiev v rámci M-SR. Najrýchlejším z nášho tria bol Miroslav Ilavský, ktorý zvládol maratónsku trať v čase 2:43:44hod (6. miesto), Lukáš Záhorec finišoval časom 2:44:25hod (8. miesto) a Michal Puškár preťal cieľovú pásku časom 2:49:11hod (11. miesto). Polmaratón absolvoval aj ďalší člen AŠK Slávia Trnava Matej Lietavec, ktorý skončil celkovo na 172. mieste vo výbornom osobáku 1:35:11hod. Všetkým vytrvalcom gratulujeme k výkonom!

Finále Atletickej ligy 2014

Trnava 15. septembra - Majstrovstvá Slovenska družstiev dospelých sa konali na našom mestskom atletickom štadióne pri príležitosti otvorenia novej tribúny. Družstvo našich mužov sa vo finálovom podujatí umiestnilo na 7. mieste a družstvo našich žien skončilo na 5. mieste. Prvé miesto si na domácom štadióne vybojovali Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi výkonom 340cm a Yvona Tomanová v hode diskom výkonom 45,70m.

M-ZsAZ mladšieho a najmladšieho žiactva

Skalica 28. septembra - Majstrovstvá západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov sa konali na novo otvorenom atletickom štadióne v Skalici. Žiaci AŠK Slávia Trnava prvýkrát okúsili nový tartanový ovál a vybojovali hneď viacero výborných umiestnení. Našim mladým talentom sa podarilo získať až 22 pódiových umiestnení a z toho 7 majstrovských titulov. 

M. Lánik na medzištátnom stretnutí žiactva

Maribor 27. septembra - Slovensko reprezentoval na medzinárodnom päť stretnutí žiactva, ktoré sa tento rok konalo v slovinskom Maribore náš Matej Lánik. Predstavil sa v behu na 100m kde skončil na 7. mieste časom 11,57s. Družstvá našich žiakov aj žiačok sa v konkurencií pretekárov z Maďarska, Česka, Slovinska a Chorvátska umiestnili zhodne na 5. mieste. 

M-SR staršieho žiactva

Nové Zámky 13.-14. septembra - Na atletickom štadióne v Nových Zámkoch sa uskutočnili M-SR jednotlivcov staršieho žiactva. Nechýbali ani naši najlepší jednotlivci a v konkurencií sa vôbec nestratili. Pozoruhodný výkon podal na šprintérskych tratiach Matej Lánik, keď si z majstrovstiev odniesol až tri medaily, dve strieborné a jednu bronzovú. Striebro získal v behu na 60m časom 7,45s a v behu na 150m časom 17,29s. Bronz v behu na 300m keď finišoval časom 38,49s. V kategórií žiačok sa umiestnila na tretej priečke naša štafeta na 4x300m v zložení Junásková, Krajčovičová, Harčaríková a Haršányová časom 3:00,77min.

4. kolo ZsAZ dorastencov a 5. kolo ZsAZ ml. žiactva

Nitra 6. septembra - Záverečné kolo svojej oblastnej súťaže mali tento víkend na programe dorastenecké, juniorské aj žiacke družstvá.  Naši dorastenci na poslednom kole vybojovali až 12 pódiových umiestnení a celoročnú súťaž družstiev vyhrali, čím si zabezpečili účasť na M-SR družstiev. Dorastenkám sa podarilo získať 10 medailových umiestnení a v celkovom hodnotení získali 2. miesto a taktiež postupujú na M-SR družstiev, ktoré sa budú konať na našom atletickom štadióne 4. októbra. Mladší žiaci získali na poslednom kole dve prvé miesta a v celoročnú súťaž vyhrali. Mladšie žiačky vybojoval až štyri prvé umiestnenia a v konečnom hodnotení získali strieborné medaily. 

5. kolo ZsAZ st. žiactva a najml. žiactva

Nitra 1. septembra  - Oblastnú súťaž družstiev najmladšieho žiactva uzatvorilo záverečné 5. kolo, ktoré sa konalo v Nitre. Naši atléti však vôbec nezaháľali a získali šesť prvých umiestnení. V záverečnom hodnotení celej súťaže sa družstvo našich najmladších žiakov umiestnilo na 1. mieste a družstvo najmladších žiačok na 3. mieste. Kategória starších žiakov taktiež ukončovala oblastnú súťaž v Nitre. Naši starší žiaci získali na 5. kole štyri prvé umiestnenia a v celkovom hodnotení celoročnej súťaže obsadili 3. miesto. Staršie žiačky v konečnom vyhodnotení súťaže zostali tesne za medailovými umiestneniami na 4. mieste z celkového počtu dvanástich družstiev. Všetkým členom družstiev srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa ďalších atletických úspechov a nadchádzajúcich sezónach. 

Atletický most 2014 aj s dvojicou slávistov

Dubnica 30. augusta 2014 - V poradí už 12. ročník  medzinárodného atletického mítingu - Atletický most - Memoriál Zdeňka Hrbáčka sa zúčastnilo aj duo Sylvia Šalgovičová a Marek Šajbidor.  Sylvia Šalgovičová nastúpila v A behu na 400m a s výsledným časom 55,19 s obsadila celkovo štvrté miesto. Marek Šajbidor sa predstavil v A behu na 100m v ktorom obsadil druhé miesto  časom 11,07s za víťazným jamajčanom Mitchellom Seldonom 10,41.

Eduard Čordáš z OHM v Nankingu

Nanking 26.augusta 2014 - Z médií iste viete ako sme dopadli, tak iba naše pocity . Tu vládne s Miškiným výkonom .spokojnosť. V podstate aj my, aj keď zlato bolo na dosah ruky. Športovo však treba priznať, že víťazka bola o čosi lepšia. V čase behu vládlo  značne dusno, večer ešte 31stupňov, ale bolo bezvetrie. Sme radi, že to už máme za sebou a teraz nás čakajú dva dni voľna a potom dlhá 22 hodinová cesta domov. Tešíme sa na domáci vzduch a ešte viac na slovenskú kuchyňu.

Branislav Puvák európsky šampión v desaťboji M35

Izmir 26. augusta 2014 - Odchovanec trnavskej atletiky, v súčasnosti pretekajúci za rakúsky ULV Krems, Branislav Puvák zlepšil  v tureckom Izmire vlastný slovenský rekord z júla a poctom bodov  6579 (12,00-646-11,80-191-54,36* 15,80-33,63-4,20-42,62-4:58)  sa stal Európskym šampiónom v desaťboji v kategórii M35. Potvrdil, že svojou všestrannosťou patrí medzi najlepších v svojej kategórii a je súčasne aj favoritom  pre budúcoročné majstrovstvá sveta v Lyone 2015. Viac info tu.

Skvelá Pešková vybojovala striebro na OHM

Nanking 25.augusta - Skvelá správa dorazila  dnes krátko popoludní z čínskeho Nankingu,kde sa konajú II. olympijské hry mládeže. Miška Pešková získala vo finálovom behu striebornú medailu novým osobným, dorasteneckým a juniorským slovenským rekordom 58,26s. Mišku porazila iba  juhoafričanka Gezelle Magermanová taktiež v osobnom rekorde 57,91s. Miškine striebro je zatiaľ jediná medaila slovenskej olympíjskej výpravy.

M.Pešková úspešná v rozbehoch na OHM

Nanjing 22. augusta 2014 -  Olympijské hry mládeže (OHM) v čínskom Nanjingu sú v plnom prúde a dnes sa na 400m prekážok predstavila naša jediná zástupkyňa Miška Pešková.  Miška nastúpila v prvom rozbehu, v ktorom s prehľadom zvíťazila za 59,44s a postúpila do pondelňajšieho A finále tretím najrýchlejším časom. Boj o medaily začína 13:20 nášho času.
Výsledky z rozbeho tu.
Finálová štartová listina tu.

Letný míting a Trnavské memoriály 2014

Milí priatelia atletiky, ako sa už začína stávať tradíciou, atletický klub AŠK Slávia Trnava Vás všetkých pozýva na v poradí už 3. Letný míting, ktorého súčasťou su i tradičné Trnavské memoriály a 41. ročník Štítu mesta Trnavy. Príďte si zapretekať pod umelým osvetlením vo večerných hodinách, povzbudiť súťažiacich a posedieť s fanúšikmi atletiky pri občerstvení 16. augusta na Mestský atletický štadión A. Hajmássyho. Začiatok je naplánovaný na 16:30hod.

Trnavské memoriály 2014

Trnava 16. august 2014 - Atletická sezóna pokračovala cez víkend tradičnými Trnavskými memorialmi. Lákadlom mítingu bola 100m muži na ktorej sa predstavil slovenský rekordér Adam Zavacký. Organizátor vypísal špeciálnu prémiu za prekonanie rekordu štadióna 10,41s. Zavacký zabehol 100m za 10,45s nedovolenou podporou vetra +2,9m/s (v rozbehoch 10,53s +1,4m/s). Z našich atlétov sa najviac darilo: Eme Chovanovej, ktorá vyhrala 100m aj 400m za 12,74s resp.1:01,17s. Charfreitagová Eva vyhrala guľu, disk a kladivo výkonmi 9,57m, 35,16m a 43,26m a celkovo aj vrhačský 4-boj celkovým súčtom 1957 bodov. V hode kladivom zvíťazil Libor Charfreitag hodom dlhým 67,72m. V žiackych disciplínach si dve prvenstvá v behu na 60 a 150 m vybojoval Matej Lánik za 7,46s a 17,54s. Výsledky našich atlétov si môžete pozrieť tu. 

4.kolo Atletickej ligy

Nové Zámky 2.august 2014 - Atletická liga pokračovala v Nových Zámkoch posledným 4.kolom, kde mali atléti  poslednú šancu splniť limity na blížiace sa ME v Zürichu.
Z našich atlétov sa o limit pokúšal kladivár Libor Charfreitag, ktorý potreboval hodiť 73,50m. Liborov najdlhší pokus meral 71,20m a celkovo obsadil druhú priečku.
Jediné prvenstvo vybojovala ženská "dorastenecká" štafeta v behu na 4x400m v zložení Klčová, Kubanyiová, Chovanová, Pešková časom 4:02,36s.
Michaela Pešková sa predstavila vo svojom poslednom štarte pred OH mládeže  v čínskom Najingu v behu na 800m. Časom  2:18,14s  si dobehla po 2 miesto za víťazkou  Luciou Klocovou.  
Barbora Mokrá si v hode ošepom za výkon 36,38m vyhádzala tretie miesto spolu s účastníkom  MS juniorov v Eugene Maximiliánom Slezákom výkon 58, 77 m.
V najkratšom šprinte na 100 m sa predstavil Marek Šajbidor a výkonom 11,08 s obsadil tretie miesto. Dvojnásobnú trať zvládol za 22,42s, a iba o 0,02s zaostal za tretím miestom.
Na treťom mieste skončila i Denisa Kušnierová v behu na 5000m za 21,06,49s.
Celkové výsledky zo 4. kola Atletickej ligy tu.

II. olympijské hry mládeže Nanking 2014

V dňoch 16.-28.augusta 2014 sa uskutočnia 2. Olympijské hry mládeže v čínskom Nankingu. V rámci atletických súťaží sa predstaví aj naša pretekárka Michaela Pešková v behu na 400m cez prekážky.
Michaela sa na OHM úspešne kvalifikovala 1.6 2014 na európskej kvalifikácii v Baku, kde v silnej konkurencii skončila na 4. postupovom mieste s časom 59,44 sekundy. Jej dosiaľ najdôležitejšie preteky v živote sú v časovom programe naplánované na 22. augusta, kedy pobeží  rozbeh a  všetci veríme, že ju taktiež uvidíme v štartových blokoch aj 25.augusta, v deň finálového behu tejto disciplíny.
Miške a  jej trénerovi Eduardovi Čordášovi, ktorý je taktiež členom slovenskej výpravy, držíme všetci palce a sme presvedčení, že bude úspešne reprezentovať ako Slovensko, tak i náš klub.

Na ME do Zürichu mieria dvaja slávisti

Na blížiaci sa  22. európsky šampionát v atletike vo švajčiarskom Zürichu (12. - 17. 8.) odcestovali aj dvaja členovia nášho klubu. Medzi najlepšími európskymi atlétkami nás bude reprezentovať Silvia Šalgovičová, ktorá sa predstaví v štafete na 4x400m. Ide o jej premiéru na vrcholnom atletickom podujatí, a  všetci budeme držať palce, aby sa našim dievčatám podaril čo najlepší výsledok.
Druhým zástupcom nášho klubu v Zürichu bude Juraj Svinčák, ktorého  Slovenský atletický zväz nominoval ako zástupcu Slovenska na Fóre mladých európskych atletických lídrov, ktoré bude prebiehať počas ME v atletike.

Vladimír Gubrický z Eugene 3.časť

Eugene 26. júla - Piatok pokračoval program  MSJ v Eugene a pre slovenskú výpravu to bol nakoniec posledný súťažný deň za účasti našich pretekárov. Prinášame ich reakcie na svoje výkony.

Slezák na MS juniorov v Eugene

Eugene 26. júla –  Na MS juniorov americkom Eugene sa včera 25.7.2014 predstavil v kvalifikačnej skupine B v hode oštepom Maximilián Slezák. Kvalifikačný limit na priamy postup  do finále  72m splnil iba jeden pretekár.Posledný kvalifikačný výkon na fínale mal hodnotu 66,70m. Maxovi sa z troch pokusov podaril iba jeden, ktorého dĺžka bola 61,45m, čo stačilo na celkové 25. miesto

Vladimír Gubrický z Eugene - 2.časť

Eugene 25. júla - Slovenská výprava je priamo v dejisku MS juniorov už od nedele a zatiaľ je všetko v poriadku. Ubytovanie je na slušnej úrovni a strava je zabezpečená nadštandardne. Organizátori majú majstrovstvá pripravené na najvyššej úrovni. V areáli  campusu University of Oregon je všetko na dosah peši. Legendárny štadión Hayward field  so svojou známou tribúnou dýcha úžasnou atmosférou ktorú  sa dotkne každého kto naň  vstúpi.  Eugene je v  USA  právom nazývané Tracktown.
Prvá z našich pretekárov zasiahla v stredu do bojov Monika Hornáková v chôdzi na 10.000m.  Vo štvrtok ju nasledovali kolegyne Daniela Ledecká v behu na 400 m prek., Monika Baňovičová v trojskoku a Jakub Matúš v behu na  200 metrov.
Za vyzdvihnutie stojí   výborné 19.miesto Jakuba Matúša (zo 75 štartujúcich), ktorý si utvoril v rozbehu i v semifinále osobné rekordy (21,36s a 21,33s). Z európanov bol dokonca štvrtý najlepší.

Výstavba novej tribúny

Trnava 21. júla - Všetci, ktorí chodievate pravidelne okolo nášho atletického areálu v Trnave, ste určite spozorovali zvýšenú stavebnú aktivitu  a stavebné úzávery a obmedzenia. Je to tak, po rokoch sme sa konečne dočkali a skutočne to vyzerá tak, že na pevných základoch, ktoré sa momentálne betónujú, vyrastie tribúna na atletickom ovále. Ak sa nepredĺži harmonogram stavebných prác, koncom augusta bude tribúna pripravená pre prvých divákov. Slávnostné otvorenie plánujeme 15.9. na finále atletickej ligy, ktoré organizuje AK AŠK Slávia Trnava.
Pracujeme na prilákaní zaujímavých ateletických hostí, z ktorých účasť predbežne potvrdil viceprezident Europen Athletics Joan García zo Španielska. Viac informácií už čoskoro.

Vladimír Gubrický z Eugene

Eugene 20. august -  Slovenská juniorská reprezentácia úspešne priletela v utorok 16. júla do miesta aklimatizačného sústredenia pred majstrovstvami sveta juniorov, ktoré sa  uskutočnia  v mekke americkej atletiky v meste  Eugene. Za svoj aklimatizačný tábor si zvolila OREGON STATE UNIVERZITY v mestečku  Corvallis, kde sa bude pripravovať do 20. júla. Následne sa  v nedeľu 20.júla výprava presunie priamo do dejiska majstrovstiev sveta. Tie sa začnú o ďalšie dva dni 22.júla a budú trvať do nedele 27. júla.

3.kolo Atletickej ligy

Dubnica 19.júl - V sobotu sa na dubnickom atletickom štadióne uskutočnilo v poradí už 3. kolo Atletickej ligy. Do bojov o prvenstvá zasiahli v pomerne oklieštenej zostave i mužské a ženské družstvá trnavskéj Slávie. V konečnom poradí sa lepšie darilo ženskému družstvu, ktoré vybojovalo tri 3.miesta zásluhou domácej Emi Chovanovej v behu na 400m časom 59,76s a hosťujúcej Elišky Mašláňovej v behu na 800m časom 2:23,28s a Barbory Mokrej v hode oštepom 37,37m.
Vo vloženej disciplíne 4x400m ženy sa kvarteto sloveniek pokúšalo kvalifikovať na blížiace sa ME v Zurichu. Slovenky aj s našou Sylviou Šalgovičovou zvíťazili časom 3:37,16s pred chorvátkami a češkami. Výsledný čas je i novým slovenským rekordom. V najbližších dňoch uvidíme,či im zabehnutý čas bude stačiť.
Celkové výsledky z 3. kola Atletickej ligy tu.

M-SR dospelých Banská Bystrica

B.Bystrica 12.-13. júl - Dejiskom už v poradí 67. majstrovstiev Slovenska bola počas  víkendu (12.-13.7.2014) Banská Bystrica. Z celkového počtu 16-tich štartov priniesli naši atléti 5 medailí (1-3-1).
V poradí už 20. titul majsterky Slovenska získala Ivona Tomanová v hode diskom za 48,38m. Striebro si za výkon 340 cm v skoku o žrdi domov odniesla Klaudia Kálnayová. Ďalšie dve druhé miesta si vyhádzali Libor Charfreitg v hode kladivom za 71,07m z prvého pokusu a Maximilián Slezák v hode oštepom 67,05 m. Na stupeň víťazov sa postavila i Sylvia Šalgovičová, ktorá získala bronz v behu na 400m  v osobnom rekorde 54.71s. Celkové výsledky 1.deň - 2.deň

400 m pre Šalgovičovú v Maribore

Maribor 9.júla - Slávistické trio Karperová-Máčalová-Šalgovičova sa zúčastnili  na medzinárodnom atletickom mítingu v slovinskom Maribore. V behu na 400 m sme mali dvojité zastúpenie v podaní Sylvie Šalgovičovej a Terézie Máčalovej. Sylvia zvládla svoju trať za 55,48 s čím obsadila prvé miesto. Terka dobehla v konečnom poradí na 13. mieste za 62,76 s.
V ďialkarskom sektore bojovala Miriam Karperová. Najdlhší pokus zo 4.série 580 cm jej priniesol tretie miesto. Celkové výsledky tu.

Zlatá tretra s ministrom

Ostrava 17. jún - Na medzinárodnom atletickom mítingu Zlatá tretra sa predstavila i naša úspešné prekážkárka Miška Pešková, i keď trochu netradične, ako diváčka spolu aj so svojim trénerom Eduardom Čordášom. Pozvanie ministra školstva a telovýchovy Českej republiky na Zlatú tretru sprostredkoval  Minister školstva vedy, výskumu  a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič .

Pešková v Budapešti s novým dorasteneckým aj juniorským rekordom

Budapešť 4. júla -  Slovenské dorastenecké reprezentačné výbery na medzištátnom trojstretnutí Česko - Maďarsko -Slovensko v Budapešti obsadili zhodne tretie miesta.

M-SR juniorov a žiacke M-SR vo viacbojoch v Košiciach

Košice 28.-29. júna – Cez víkend pokračovala v Košiciach séria majstrovstiev Slovenska,  tento krát v juniorskej kategórii spolu so žiackymi MSR vo viacbojoch.  Počas dvoch dní sa našim atlétom podarilo získať  3 pódiové umiestnenia (2-1-0). Výkonmi zaujal ešte len dorastenec Michal Karel, ktorý zvíťazil v behu na 400 m prekážok v osobnom rekorde 55,59s. Druhé zlato získal Maximilián Slezák v hode oštepom výkonom 62,69m.Striebornú medailu zavesili na krk Andrejovi Nárožnému, ktorý sa predstavil v behu na 3000m prekážok  11:02,63. Výsledky našich atlétov tu. Celkové výsledky 1.deň2.deň.
V žiackych M-SR vo viacbojoch v kategórii starších žiakov sa predstavil Šimon Talapa, ktorý si vybojoval 6.miesto so ziskom 3437 bodov .
V kategórií mladších žiačok sa 5.miesto obsadila Rebeka Barčáková so ziskom 2438 bodov,6. miesto Viktória Križanová so ziskom 2374 bodov a 7. Miesto Veronika Mečiarová 2370 bodov. Výsledky našich atlétov tu. Celkové výsledky 1.deň2.deň.

Vydarené M-SR dorastu v Dubnici

Dubnica 15. Júna – Cez víkend bol atletický štadión v  Dubnici nad Váhom dejiskom M-SR dorastu. Počas dvoch dní do bojov o medailové pozície zasiahli aj naši atléti. A veľmi úspešne. Celková medailová bilancia 6-4-1 hovorí za všetko.
Prvý deň slovenského dorasteneckého šampionátu sa našim atlétom podarilo vybojovať 7 cenných kovov (3-2-1). Zlato si domov odniesli Ema Chovanová v behu na 400m – 58,72s, Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi 350cm a Marek Jankovič v behu na 3000m – 9:25,00s. Striebro získal Michal Karel v behu na 110 m pr. Časom 14,89s a dorastenecká štafeta na 4x100m v zložení Pešková, Čavajdová, Kubanyiová, Chovanová. Z bronzu sa tešil Ondřej Žaludek,ktorý 110m pr. zvládol za 15,15s.
Druhý deň sa niesol v podaní 400m prekážok a netradičných štafiet 100-200-300-400m. Michaela Pešková nedala svojim súperkám v behu na 400m pr. žiadnu šancu a s prehľadom si dobehla pre zlatú medailu časom 60,92s. Medzi dorastencami sa  v behu na 400 m pr. predstavilo celkovo 5 našich atlétov, z ktorých si najlepšie viedol Michal Karel spolu s Ondřejom Žaludekom. Karel zvíťazil časom 56,53s pred Žaludekom 58,21s.
Záverečné štafetové behy priniesli zlato v podaní „dámskej štvorky“ Kubanyiová, Čavajdová, Chovanová, Pešková 2:15,89s a striebro si vybojovali dorastenci v zložení Talapa, Lánik, Žaludek, Karel časom 2:04,87s.

3. kolo M-ZsAZ staršieho a najmladšieho žiactva

Trenčín 8.júna -  V nedeľu bolo na programe 2. kolo ZsAZ v kategórii najmladšieho a staršieho žiactva,kde samozrejme nechýbal ani náš klub. V početnej enkláve trnavských atlétov sa zrodili nasledujúce výsledky.

2.kolo Atletickej ligy

Banská Bystrica 7.júna – Pokračovaním Atletickej ligy bolo druhé kolo, ktoré sa uskutočnilo na banskobystrických Štiavničkách. Vo výborných „atletických podmienkach“ si  veľmi dobre počíňali aj naši atléti. Prvé miesta si vo svojich disciplínach vybojovali:  Sylvia Šalgovičová zabehla 400m v osobnom rekorde 54,82s,  Libor Charfreitag poslal svoje kladivo do vzdialenosti  72,01m a ženská štafeta v behu na 4x400m v zložení  Máčalová T., Chovanová, Šalgovičová, Pešková vytvorili nový klubový rekord časom 3:54,61. Druhé miesto v celkovom hodnotení patrilo v behu na 400m prekážok Michalovi Karelovi  56,77s. Michaela Pešková si zlepšila svoj osobný rekord na hladkej „štvrťke“ a časom 55,22s dobehla tretia. Maxo Slezák si výkonom 68,18m vyhádzal tretie miesto. Tretie miesto obsadili i Miriam Karperová v diaľke 563 cm,  Denisa Kušnierová v behu na 10 000m 45:37,87 s. 

Junior míting - Nitra

Nitra 1. júna - Pravidelného juniorského mítingu, ktorý organizuje AC Stavbar Nitra sa tento rok zúčastnil iba jediný náš pretekár, a to Marek Jankovič. Predstavil sa v behu na 1500m, kde medzi juniormi obsadil časom 4:18,62min 3. miesto. 

M.Pešková si v Baku vybojovala miestenku na OH mládeže

Tretí deň kvalifikčných bojov na EYOT v Azerbajdžane
 
BAKU 1. júna 2014 (SITA) - Nedeľa, posledný deň súťaží partil v Baku na EYOT finálovým disciplínam.  Prvá slovenská  finalistka Michaela Pešková (Slávia Trnava) zakľakla do blokov presne o 15.00 hod. miestneho času. O necelú minútku sa v cieli tešila z postupu na II. olympijské hry mládeže v čínskom Najingu, keď dobehla na 4. mieste Ako bonus k postupu pridala  i vylepšenie svojho slovenského rekordu o 0,8 sekundy na 59,44. Posledná prekážka, o ktorú zakopla ju pripravila medailu z tohto vrcholného európskeho mládežníckeho podujatia.

M-ZsAZ staršieho žiactva a dorastu

Trnava 31. máj - Oblastné majstrovstvá starších žiakov a dorastencov sa počas víkendu konali na našom atletickom štadióne. Za veľmi početnej účasti atlétov sa našim podarilo presadiť a získať až 9 majstrovských titulov. S pomedzi starších žiakov zvíťazil Šimon Talapa, medzi staršími žiačkami štafeta n 4x60m v zložení Križanová,Kurovská, Mečiarová aBarčáková. Medzi dorastencami si tituly na svoje konto pripísali Andrej Nárožný, Michal Karel, Daniel Malý, Kristián Branderský a z dorasteniek sa z víťazstva tešili Ema Chovanová a Nikola Vajglová. 

M. Pešková v Baku na európskej kvalifikácií na OH mládeže

Baku 30.máj.-1.jún - Už zajtra sa v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu, začne európska kvalifikácia na Olympijské hry mládeže. Náš klub má jedno horúce želiezko v ohni, a to Michaelu Peškovú, s ktorou do Baku cestovaj aj jej tréner Eduard Čordáš. Miška sa predstaví v behu na 400m prek. už v piatok (30.5.) o 14:15 nášho času a podľa predpokladov, by mala postúpiť aj do finálového behu, ktorý sa pobeží v nedeľu (1.6.) o 12:00hod nášho času. Miške držíme palce a veríme v úspešnú kvalifikáciu na OH mládeže, ktoré sa uskutočnia v Číne v meste Nanjing 16.-28. Augusta. 

3. kolo ZsAZ dorastu a mladšieho žiactva

Nové Zámky 25. mája -  Ďalším pokračovaním oblastej súťaže ZsAZ bolo 3. kolo dorastencov a mladších žiakov. Na štadióne na Sihoti v Nových Zámkoch mal početné zastúpenie i náš klub. Celkovo sme získali 37 pódijových umiestnení. 22 ( 8-7-7) v kategórii dorastu  a 15 (6-4-5) v žiackej kategórii. Finálové behy dorastencov na 100m boli poznačené výpadkom časomiery a bolo určené iba poradie pretekárov bez výkonu.

Memoriál T. Babjaka pre M. Slezáka

Bratislava 25. mája -Tento víkend sa konal jubilejný už 30. ročník memoriálu T. Babjaka v Bratislave. Svoje zastúpenie sme mali aj my a to veľmi úspešné. Samotný memoriál Tomáša Babjaka v hode oštepom vyhral Maximilán Slezák a zároveň  výkonom 70,41m  splnil "A limit" na MS juniorov, ktoré sa tento rok bude konať v americkom Eugene. Pódiové umiestnenie vybojovala aj Sylvia Šalgovičová, a to v behu na 200m keď finišovala časom 25,13s, čo je jej nové osobné maximum. 

2.kolo ZsAZS st. žiakov a najml. žiakov

Nitra 17. mája - Druhé kolo oblastnej súťaže družstiev staršieho žiactva a najmladšieho žiactva sa konalo na atletickom štadióne v Nitre. Naše družstvá pretekajú v oboch kategóriách u žiakov aj u žiačok a o výborné výkony nebola núdza. Spomenieme aspoň víťazov svojich diciplín. Medzi najmladšími žiakmi vyhral diaľku Rasťo Paulíny a beh na 300m Denis Bartek. V kategórií staršieho žiactva si prvenstvo pripísali Šimon Talapa v behu na 100 aj 300m prek., Matej Lánik v behu na 60m a Veronika Mečiarová v behu na 100m prek.

Tirnavia míting 2014

Trnava 18.mája-  Za nie moc priaznivého počasia sa uskutočnil tradičný trnavský míting Tirnávia na ktorom nechýbali naši pretekári, ktorí pretekali v kategóriách mužov, žien a taktiež žiakov a žiačok. Najlepší výkon spomedzi našich žien podala Sylvia Šalgovičová v behu na 400 metrov, keď finišovala časom 55,73 sekúnd čo je zároveň jej nový osobný rekord. Spomedzi mužov sa darilo Marekovi Šajbidorovi v behu na 100 metrov časom 11,34 sekundy a oštepárovi Maximiliánovi Slezákovi 65,45 metra.

Tirnavia míting 2014

Všetkých fanúšikov atletiky, súčasných či bývalých atlétov srdečne pozývame na ďalší trnavský Tirnavia míting, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu 18.5. o 10:50 hod na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho na Hajdóciho ulici v Trnave. Účastníkom dávame do pozornosti, že k plánovaným disciplínam z propozícií pribudol beh na 2000m prekážok dorastencov. Pretekárov môžete prihlasovať na túto disciplínu priamo prostredníctvom emailu. Tešíme sa na Vás! 

1. kolo Atletickej ligy

Nové Mesto nad Váhom 11. mája - Cez víkend sa konalo úvodné kolo celo slovenskej súťaže družstiev mužov a žien za účasti oboch našich družstiev. Pódiové umiestnenie a zároveň aj vypísanú odmenu získali Ivona Tomanová v disku žien výkonom 43,09m a Marián Hammel v behu na 110m prekážok časom 15,10s a hosťujúca Eliška Mašláňová v behu na 800m časom 2:20,17. Celkovo sa naše ženy umiestnili na 5. mieste a muži na 8. mieste v prvom kole. 

Olympic Hopes 2014

Svitavy 10. mája - Medzinárodného mítingu starších žiakov a dorastencov pod názvom Olympic Hopes, ktorý sa konal Čechách, sa zúčastnilo aj petica našich pretekárov. Najlepšie si počínala Michaela Pešková, ktorá zvíťazila v behu na 400m prekážok časom 60,53s. Kvalitný výkon predviedol aj Marek Jankovič v behu na keď v behu na 2000m prek. finišoval na 4. mieste časom 6:30,43min. 

1. kolo Atletickej ligy

Nové Mesto nad Váhom 11. mája - Novo vytvorený systém súťaží družstiev dospelých na Slovensku pod názvom Atletická liga, začne už zajtra svojím prvým kolom na atletickom štadióne v Novom Meste nad Váhom. Do súťaže dostali pozvánku aj naše družstvá mužov a žien a obe sa Atletickej ligy zúčastnia. Odchod na prvé kolo bude zajtra (nedeľa) 11.5.2014 o 10:30hod zo Slávie. 

2.kolo ZsAZ dorastu a mladšieho žiactva

Tnava 8.mája -   2. kolo oblastnej súťaže Západoslovenskej oblasti dorastencov a mladších žiakov sa konalo v Trnave. Za veľmi pekného počasie sa predstavilo viacerona našich mladých atlétov. Svojimi výkonmi zaujal Michal Karel v prekážkových behoch na 110m (14,63s) aj na 300m (39,73s) a obe disciplíny vyhral. Individuálne prvenstvo si ešte pripísala Terézia Máčalová v behu na 400m, keď finišovala v čase 1:02,11s.

1. kolo ZsAZ st. žiakov a najml. žiakov

Trenčín 3. mája - Úvodným pretekom sezóny pre starších žiakov a najmladších žiakov bolo prvé kolo oblastnej súťaže družstiev Západoslovenskej oblasti, ktoré sa konalo v Trenčíne. Nechýbali ani družstvá našich žiakov a v konkurencií sa vôbec nestratili. Naši starší žiaci získali šesť prvých miest a medzi najmladšími sme získali štyri prvé umiestnenia.

1. kolo ZsAZ dorastu a mladšieho žiactva

Nové Mesto nad Váhom 27. apríla - Vstup do sezóny vyšiel našim mladým atlétom nad očakávania dobre. Väčšina našich pretekárov si na 1. kole oblastnej súťaže družstiev Západoslovenskej oblasti v Novom Meste nad Váhom vytvorilo osobné rekordy. Najcennejším bol však rekord Michaeli Peškovej, ktorý bol rovno aj slovenským. Miška v behu na 400m prek. zlepšila už po piatykrát som vlastný rekord SR a tentokrát ho posunula už na hranicu 1:00,24s. Veríme, že čoskoro prekoná aj hranicu jednej minúty. 

67. Národný beh Devín Bratislava

Bratislava 13. apríla - Tento rok sa konal už 67. ročník Národného behu Devín Bratislava, ktorého sa pravidelne zúčastňujú aj naši vytrvalci. Zastúpenie sme mali iba medzi mužmi a v hlavnej kategórií sa z pomedzi našich najlepšie umiestnil Marek Jankovič, vekom ešte len dorastenec, keď trať dlhu 11625m zvládol za 42:07min. Ďalšími našimi vytrvalcami boli Ondrej Puškár, Matej Lietavec a predseda AK AŠK Slávia Trnava Michal Matys.

Zomrel dlhoročný atletický funkcionár pán Pavol Krištofík

S poľutovaním Vám oznamujeme že bývalí predseda, tajomník a čestný člen AŠK Slávia pán Pavol Krištofík zomrel dňa 6. apríla 2014 vo veku 81 rokov. Posledná rozlúčka s ním bude dňa 9. apríla o 13:45hod na Novom cintoríne na ul. Terézie Vansovej v Trnave.

Nech odpočíva v pokoji. 

Bratislava marathon 2014

Bratislava 6. apríla - Na dnešnom ČSOB Bratislava marathon-e nemohli chýbať ani naši vytrvalci a vo veľmi kvalitnej konkurencií sa vôbec nestratili. Medzi mužmi na maratónskej trati si z našich najlepšie počínal Lukáš Záhorec, dobehol na 25. mieste časom 2:53:04hod. Našimi ďalšími maratóncami boli Michal Puškár, ktorý finišoval časom 3:06:41hod a Ondrej Puškár, ktorý 42 195m dlhú trať zvládol za 3:10:05hod. Medzi ženami sme mali zastúpenie na polovičnej trati, teda v polmaratóne. Výborné 12. miesto obsadila Romana Komarňanská časom 1:29:06hod a našou druhou zástupkyňou bola najmladšia zo súrodencov puškárových Janka Puškárová, ktorá sa s polmaratónom popasovala v čase 1:55:08hod.  

MS stredných škôl v krose

Emek Hama´Ayanot (Izrael) 2. apríla - Na majstrovstvách sveta stredných škôl v cezpoľnom behu - krose, ktoré sa konali v Izraelskom meste Emek Hama´Ayanot sa predstavili aj naši pretekári. V dievčenskom družstve Slovenska pretekala Veronika Klčová a dievčatá celkovo obsadili 5. miesto. Naši chlapci z ŠG J. Herdu si vybojovali účasť na tomto podujatí aj ako školské družstvo a v zložení Lukáš Mihálik, Patrik Bakuš, Marek Jankovič, Sebastián Čapkovič a Dominik Greguš obsadili v konkurencií 17 tímov 9. miesto. 

Školenie trénerov I. a II. kvalifikačného stupňa

Slovenský atletický zväz v spolupráci s katedrou telesnej výchovy a športu FF UMB Banská Bystrica, Vás pozýva na školenia trénerov I. a II. kvalifikačného stupňa. Termíny školení sú v priebehu víkendov 12.-13.4 a 25.-27.4. v Banskej Bystrici. 

Školenie rozhodcov 2. kvalifikačného stupňa

Komisia rozhodcov SAZ oznamuje, že školenie rozhodcov II. kvalifikačného stupňa sa uskutoční v termíne 11.-12.4. u nás v Trnave. Predpokladá sa s účasťou všetkých našich rozhodcov, ktorí absolvovali v minulom roku školenie rozhodcov I. stupňa. Ďalším špecializačným školením bude školenie štartérov a rozhodcov cieľovej kamery, ktoré sa uskutoční o víkend skôr, a to 6.4. (nedeľa) v Dubnici nad Váhom.

Pozdravujeme všetkých slávistov

Benidorm 23. marca - Predsezónne sústredenie v španielskom Benidorme si momentálne spolu s trénerom Eduardom Čordášom užívajú Michaela Pešková a Terézia Máčalová. Majú za sebou prvý týždeň tréningu a čaká ich ešte jeden ďalší. Miška ma pred sebou sezónu, v ktorej má šancu dostať sa na viacero vrcholových podujatí. Začne s kvalifikáciou na mládežníckej OH, ktorá sa bude konať v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Ak na nej uspeje pocestuje ešte ďalej a to na samotné 2. letné OH mládeže, ktoré sa budú konať v Nanjingu v Číne. Ďalším vrcholom sezóny, ktorý si avšak vyžadujú splnenie limitu budú MS juniorov a tie majú taktiež veľmi zvučné miesto konania a to Eugene v americkom štáte Oregon. Druhým našim adeptom na toto podujatie je Maximilián Slezák, ktorý sa momentálne taktiež pripravuje na sústredení v Španielsku. Obom budeme držať palce! 

Vítanie jari v maratónkach

Trnava 19. marca - Tento rok sa na našom mestskom atletickom štadióne konal už 24. ročník bežeckej polhodinovky a zároveň aj žiackej dvanásťminútovky. V hlavnej kategórií sa presadili naši atléti medzi mužmi zvíťazil Michal Puškár a medzi ženami Romana Komarňanská. 

Súťaž na zhotoviteľa novej tribúny na Slávii je v poriadku, ÚVO pochybenie nenašiel

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nenašiel pochybenia v prípade verejnej súťaže na zhotoviteľa tribúny na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho.
Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča úrad preskúmal podklady a rozhodol, že v súťaži bola dodržaný zákon.

Odovzdávanie ocenení mesta Trnavy

Trnava 2. marca - Dnes sa v trnavskej historickej sále Marianum konalo Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva pri príležitosti odovzdávania ocenení mesta Trnavy. Medzi ocenenými bola aj naša dlhoročná trénerka, ktorej rukami prešlo viacero vrhačských talentov, majstrov či reprezentantov Slovenska, pani Eva Charfreitagová. K tomuto oceneniu jej blahoželáme aj my a do ďalších trénerských rokov želáme ešte viac úspechov a pozitívneho vplyvu na mladých atlétov. 

Halové M-SR veteránov

Bratislava 1. marca - Svoj halový šampionát mali spolu s dorastencami aj veteráni. Nechýbali ani pretekári z nášho klubu a celkovo získali tri medailové umiestnenia. O dve z nich sa postarala pani Ľudmila Hlaváčková v behoch na 400m a 800m a tretie pridala Miriam Karperová v skoku do diaľky. 

Halové M-SR dorastencov a dorasteniek

Bratislava 1. marca - Posledným halovým šampionátom tohto roku boli Majstrovstvá Slovenska dorastencov. Pre našich atlétov to boli najúspešnejšie majstrovstvá. Dorastenci získali celkovo deväť medailí. Zlato získali Michal Karel v behu na 60m prek. časom 8,40s, Michaela Pešková v behu na 800m výkonom 2:18,89min a Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi výkonom 320cm. 

Halové M-SR mužov a žien 2. deň

Bratislava 23. februára - Dnes pokračovali halové Majstrovstvá Slovenska v bratislavskej hale Elán svojím druhým dňom a k včerajšiemu striebru sme pridali ďalší cenný kov. Tento krát to bol bronz a získala ho Sylvia Šalgovičová v behu na 200m keď finišovala v osobnom rekorde 25,65s. Ďalej sa dnes opäť predstavil Marek Šajbidor, avšak na 200m trati a obsadil 2. miesto v "B" finále časom 23,09s. Trojicu našich pretekárov uzatvára Mário Brehovský, ktorý v behu na 3000m časom 9:41,68min obsadil celkové 13. miesto. 

Halové M-SR mužov a žien 1. deň

Bratislava 22. februára - V úvodný deň Majstrovstiev Slovenska mužov a žien v hale sa predstavilo päť našich atlétov. Najviac sa darilo Mariánovi Hammelovi, ktorý si v behu na 60m prekážok vybojoval striebornú medailu časom 8,41s. Ďalej sme mali zastúpenie v behu na 1500m kde si najlepšie z našich počínal Mário Brehovský, ktorý časom 4:16,65min obsadil 7. miesto, na 10.mieste dobehol Dominik Greguš a na 12. Marek Jankovič. Smolný deň má za sebou Marek Šajbidor, ktorý si už brúsil zuby na finále v behu na 60m, avšak rozhodcovia mu po dlhom vyhodnocovaní prisúdili uliaty štart. 

Halové M-SR žiakov a žiačok

Bratislava 16. februára - Na včerajšie halové Majstrovstvá dnes nadviazali žiaci a žiačky tými svojimi. Opäť za účasti desiatich našich atlétov aj žiaci ukázali, že sa na slovenskej úrovni ani oni nestratia. Svoji bilanciu uzatvorili so ziskom jednej zlatej medaily zásluhou Šimona Talapu v behu na 60m prek., ktorý zvíťazil časom 9,15s (v rozbehu 9,08s), dvoch strieborných, ktoré obe získal Matej Lánik najskôr v behu na 300m časom 39,46s a potom aj v behu na 150m časom 18,12s. Našu medailovú zbierku skompletizovala Jana Stredanská, keď v skoku do výšky výkonom 150cm získala bronz. 

Halové M-SR juniorov a junioriek

Bratislava 15. februára - Sériu halových šampionátov dnes otvorili juniori. Opäť sa predstavilo aj viacero našich atlétov, ktorým sa podarilo vybojovať hneď tri strieborné medaily. O prvú sa dnes postarala Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi výkonom 300cm. Ďalšiu pridali bežci na 1500m medzi juniorkami Veronika Klčová časom 5:08,47min a medzi juniormi Mário Brehovský časom 4:17,29min. 

Výročná členská schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Trnava 4. februára - Na každoročnej výročnej členskej schôdzi nášho atletického klubu sa tento rok zúčastnilo viac ako 80 atlétov, trénerov a priateľov AK AŠK Slávia Trnava. Už tradične mal príhovor predseda klubu, bola prednesená ekonomická správa o hospodárení klubu a boli vyhlásení najúspešnejší atléti nášho klubu. Túto anketu za minúlý rok medzi dospelými vyhral Libor Charfreitag a na druhom mieste sa umiestnila Michaela Pešková. 

Indoor Classic Vienna 2014

Viedeň 28. januára - Na halovom atletickom mítingu Indoor Classic Vienna sa predstavila naša strieborná medailistka z vlaňajšieho EYOF-u Michaela Pešková. Štartovala v behu na 400m a opäť zlepšila svoj osobný rekord z minulého týždňa z M-ZsAZ. Tento krát už na hodnotu 56,58s a obsadila v konečnom poradí 9. miesto. 

Výročná schôdza AK AŠK Slávia Trnava

Všetkých atlétov a trénerov pozývame na výročnú schôdzu atletického klubu AŠK Slávia Trnava, ktorá sa bude konať 4.2.2014 (utorok) o 17:00 v priestoroch jedálne UCM, pri atletickom štadióne. Počas schôdze bude vyhodnotená desiatka najlepších atlétov a osobitne bude vyhodnotená aj päťka najúspešnejších žiakov nášho klubu. Tešíme sa na Vašu účasť. 

Elán míting 2014

Bratislava 26. január - Dnes sa konal pravidelný halový atletický míting Elán, ktorý bol už tradične veľmi slušne obsadený zahraničnými pretekármi. Našim jediným zástupcom bol v behu na 60m Marek Šajbidor. Marekovi sa podarilo vytvoriť si veľmi pekné osobné maximum, keď v druhej sérií pokoril hranicu 7 sekúnd a výkonom 6,99s vyhral svoj rozbeh. Beh na 60m bol veľkým lákadlom a potvrdili to ako výkony mužov tak aj žien. Víťazi v oboch kategóriách zaostali za ostrým limitom na halové MS v poľskom Sopote len o 2 stotiny. 

Olympijské nádeje V4

Bratislava 25. januára - V atletickej hale Elán sa dnes konali mládežnícke medzinárodné preteky pod názvom Olympijské nádeje V4 za účasti zahraničných pretekárov z Rakúska, Maďarska, Čiech a Slovinska. Nechýbali ani naši atléti a v konkurencií sa vôbec nestratili. Prvé miesta vybojovali Michaela Pešková v behu na 600 časom 1:37,42min a Michal Karel v behu na 110m prek. časom 8,46s, ktorý zapakoval v oboch sériách. 

Majstrovstvá ZsAZ v hale

Bratislava 18. januára - Prvými pretekmi v tomto roku v atletickej hale Elán boli Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti žiakov, dorastencov, juniorov a dospelých. Náš atletický klub mal svoje zastúpenie vo všetkých kategóriách a dovedna sme získali 9 titulov Majstra ZsAZ. Našim najúspešnejším bol Matej Lánik, ktorý získal až 3 tituly Majstra ZsAZ. O veľmi hodnotný výkon sa postarala dorastenka Michaela Pešková, keď v behu na 400m zvíťazila časom 56,79s čo bola nakoniec najrýchlejšia štyristovka celého dňa. 

Trojkráľová šestka 2014

Trnava 6. januára - Posledný tretím behom Trnavskej bežeckej trilógie 2013/2014 bola Trojkráľová Šestka. Prvenstvo si však získala svojou účasťou, keď v takmer jarnom počasí si prišlo trať dlhú 6400m odbehnúť až 171 bežcov a bežkýň. Našimi najúspešnejšími boli medzi mužmi Michal Puškár, ktorý skončil na 2. mieste a medzi ženami Romana Komarňanská, ktorá si dobehla pre tretie víťazstvo. Celkovým víťazom TBT sa v kategórií mužov stal Marián Almáši a v kategórií žien naša pretekárka Romana Komarňanská.

Novoročný beh 2014

Trnava 1. januára - Už v prvý deň Nového roku 2014 sa stretli bežeckí nadšenci na pravidelnom Novoročnom behu. Nechýbali ani naši vytrvalci a opäť si počínali veľmi dobre. V hlavnej kategórií mužov si po 3. miesto dobehol Michal Puškár, ktorý 8000m dlhú trať zvládol za 28:20min. Medzi ženami si na rovnako dlhej trati najlepšie počínala nová členka AK AŠK Slávia Trnava Romana Komarňanská a zvíťazila časom 31:41min.

 

« October 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz