top_image

2018

Štyri medaily z HM-ZsAZ putujú do Trnavy

Banská Bystrici 11. februára – Dnes sa konali halové majstrovstvá ZsAZ kategórií mladšieho a najmladšieho žiactva v atletickej hale v Banskej Bystrici. Našim mladým atlétom a atlétkam sa dovedna podarilo získať štyri medailové umiestnenia. Zlatú medailu získali Natália Kročková v behu na 60 m časom 9,18 s (+ 4. miesto 600 m) a Kristína Kulichová v behu na 60 m prek. výkonom 13,28 s. Striebornú medailu si z majstrovstiev priniesol Maroš Horňák v behu na 60 m časom 9,18 s (+ 7. miesto  600 m) a našu medailovú zbierku skompletizovala opäť v behu na 60 m Hana Krokvicová, keď finišovala časom 8,78 s (+ 6. miesto 150 m). Umiestnenie vo finálovej osmičke získali aj Daniel Vadovič (5. miesto 600 m), Tomáš Gál (7. 600 m), Nataša Fáberová (5. miesto 600 m, 5. miesto 60m prek.), Sára Dobrovodská (7. miesto 600m), Nina Sedgwick (4. miesto 1500m), Eliška Gašpárková (5. miesto diaľka), Martin Prokop (8. miesto diaľka) a Natália Hrotková (6. miesto diaľka). Kompletné výsledky HM-ZsAZ nájdete tu.

Mládežnícky míting V4 a Elán Míting 2018

Bratislava 27.-28. januára - Počas víkendu sa v bratislavskej hale Elán konali medzinárodné atletické podujatia. V sobotu patrila hala mladým nádejam V4. Z našich atlétov sa tu najviac darilo Paulíne Pomajbovej, ktorý zvíťazila v behu na 300 m junioriek výkonom 41,69 s. Druhé miesta získali dorastenky Viktória Križanová v behu na 60 m výkonom 8,03 s a Denisa Kudlová v behu na 300 m výkonom 43,28 s. Do elitnej šestky sa dostali aj Matej Lánik (4. miesto, 60 m - 7,29 s), Miroslav Šimlaštík (6. miesto, 1500 m - 4:43,73 min) a Oliver Kravárik (6. miesto, 1500 m - 5:10,19 min). V nedeľu sa na mítingu dospelých predstavili atléti z viacerých európskych krajín. Z našich atlétov do blokov zakľakol Jakub Filin. V behu na 60 m z rozbehu časom 7,21 s postúpil do "D" finále, kde finišoval prvý časom 7,20 s. Kompletné víkendové výsledky nájdete tu: Mladežnícky míting V4, Elán Míting

M. Pešková začala halovú sezónu v USA víťazne

Lincoln 20. januára - Halovú sezónu na deň presne ako my začala za veľkou mlákou aj naša prekážkarka študujúca v USA Michaela Pešková. Miška začala sezónu na domácom mítingu Mark Colligan Memorial behom na 600m. Výkonom 1:32,98 min zvíťazila s náskokom 1,5 sekundu pred zvyškom štartového poľa. Miška bola aj členkou víťaznej štafety Nebraska Huskers na 4x400m, keď finišovali časom 3:41,29 min. Kompletné výsledky halového mítingu Mark Colligan Memorial nájdete tu.

Majstrovstvá ZsAZ 2018 žiakov, dorastu a dospelých 2018

Bratislava 20. januára - Počas víkendu sa na Slovensku začala halová sezóna, a to rovno majstrovstvami Západoslovenskej oblasti žiakov, dorastu a dospelých. Naším atlétom sa po náročnej zimnej príprave sľubne rozbehla sezóna. Dohromady sme získali 15 umiestnení na bedni. Majstrami ZsAZ sa stali Jakub Filin, Lukáš Zachar, Paulína Pomajbová, Viktória Križanová a Denisa Kudlová. Druhú priečku obsadili Denis Bartek, Oliver Kravárik, Chantal Mbontarová, Kristína Haršányová a Petra Mihoková. Tretie miesto získali Michal Nguyen, Samuel Surový, Kristína Haršánoyvá a Chiara Danielová. Kompletné výsledky M-ZsAZ nájdete tu.