top_image

2017

Výsledky Trnavský Novoročný beh

Výsledky: Trnavský Novoročný beh

Prihlasovanie: Trojkráľová šestka

Výsledky Zimný beh zdravia 26.12.2017

Výsledky: Zimný beh zdravia 3,9 km
Výsledky: Zimný beh zdravia 10 km

Prihlasovanie na Trnavský novoročný beh a Trojkráľovú šestku.

Silvestrovská cena v hode bremenom 2017

Tradičná Silvestrovská cena v hode bremenom nebude chýbať v termínovej listine nášho klubu ani tento rok. 30.12. sa u nás opäť stretne vrhačská elita z celého Slovenska, aby sa rozlúčili so starým rokom. Čo však bude nové, je vrhačský areál, v ktorom bude tento rok podujatie prebiehať. Vrhačský areál pri Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho totižto prešiel kompletnom revitalizáciou. Tešíme sa na všetkých odvážlictov, ktorí si chcú vyskúšať, ako ďaleko dokážu poslať 10,5 kg vážiace bremeno. Propozície k podujatiu nájdete tu.

Trnavská bežecká trilógia 2017/2018

Prihlasovanie na Trnavskú bežeckú trilógiu 2017/2018 bolo spustené. Na naše obľúbené tri zimné behy, ktoré sa uskutočnia 26.12. na Štefana, 1.1. na Nový rok a 6.1. na Troch kráľov sa budú konať aj túto zimu. Prihlasovanie bude opäť prebiehať on-line na našej webovej stránke. Možnosť prihlásenia však bude aj v deň preteku na mieste. Opäť sa môžete tešiť na tombolové rozdeľovanie cien na Zimnom behu zdravia (26.12.) a na Trojkráľovej šestke (6.1.) Na Trnavskom Novoročnom behu opäť vyhodnotíme najrýchlejších mužov v štyroch vekových kategóriách a ženy v dvoch vekových kategóriách. Nezabudneme ani na mladé talenty a vyhodnotená bude aj kategória žiakov a žiačok. Na záver budú samozrejme vyhodnotení aj najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena v rámci celej trilógie. 

Prihlasovanie TBT: Zimný beh zdravia 26.12.2017

Prihlasovanie TBT: Zimný beh zdravia 26.12.2017

Prihlasovanie TBT: Trnavský Novoročný beh 1.1.2018

Prihlasovanie TBT: Trnavský Novoročný beh 1.1.2018

Prihlasovanie TBT: Trojkráľová šestka 6.1.2018

Prihlasovanie TBT: Trojkráľová šestka 6.1.2018

Októbrové kolo Korešpondenčnej súťaže

Trnava 21. novembra - Po prestávke v mesiaci október opäť prebehlo ďalšie kolo Korešpondenčnej súťaže projektu Detská Atletika. Do októbrového kola sa zapojilo 57 našich atlétov. V prvej dvadsiatke mladých atlétov sa umiestnili naši: 19. Katka Ďurišová, 19.  Nikolas Forro, 11. Natália Hrotková, 5. Filip Mikulčík, 5. Dominik Tomko a 17. Zuzana Jamrichová. V minulom mesiaci sa celkovo do súťaže zapojilo 2930 detí. 

Naši atléti úspešní aj v cezpoľnom behu

Piešťany 4. novembra - Počas víkendu prebehli Majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu v Piešťanoch na ostrove Lido. V rámci M-ZsAZ sa konalo aj postupové kolo Detského cezpoľného behu štafiet, z ktorého sa postupuje na celoslovenské finále súťaže, ktoré sa uskutoční deň pred ME v cezpoľnom behu v Šamoríne 8.12.2017 v areáli x-bionic sphere na rovnakej trati, na ktorej pobežia aj najlepší Európsky bežci. V rámci M-ZsAZ sme získali dve medailové umiestnenia, Renátka Jamrichová zvíťazila medzi najmladším žiačkami a Oliver Kravárik dobehol na 3. mieste medzi najmladšími žiakmi. Druhé miesto nakoniec veľmi tesne, len so stratou jednej sekundy, získala naša štafeta v zložení Kamila Mlíchová, Renáta Jamrichová, Roan Straka a Martin Hlaváček, a tak postúpili do celoslovenského finále. 

Zimná séria detských atletických podujatí odštartovaná

Trnava 27. októbra - Hlavná sezóne je už na nami, avšak projekt Detská atletika si pre našich najmenších atlétov pripravil zimnú sériu atletických pretekov pod názov Bavme deti športom. Prvé kolo trojkolovej postupovej súťaže základných škôl a atletických škôlok sa uskutočnilo v Trnave v Mestskej športovej hale. Z piatich zúčastnených Základných škôl a štyroch družstiev atletických škôlok si najlepšie počínala ZŠ Spartakovská a atletická škôlka Pohybko Sereď. Naše družstvá sa umiestnili následne na 2., 3. a 4. mieste v hodnotení atletických škôlok. Celkové výsledky 1. kola súťaže Bavme deti športom nájdete tu: BDŠ ZŠ, BDŠ Atlet. škôlky. Fotogalériu z úvodného kola nájdete tu

Z majstrovstiev ZsAZ máme 18 medailí

Skalica 1. októbra - Záver sezóny Západoslovenského atletického zväzu patril majstrovstvám oblasti mladšieho a najmladšieho žiactva. Celosezónna drina sa nám premenila na 18 medailových umiestnení. Zlaté medaily získali Terka Fančovičová (60m - 8,66s), Renátka Jamrichová (600m - 1:56,20min) a štafeta najmladších žiačok v zložení Kristína Kulichová, Renata Jamrichová, Natália Kročková a Kamila Mlíchová. Strieborné medaily vybojovali Filip Hrubala (60m - 8,25s), Oliver Kravárik (1500m - 5:02,07min), Róbert Pecko (60m - 9,40s), Matúš Hlúbik (kriket - 39,38m), Kamila Mlíchová (60m prek. - 13,11s) a štafety najmladších žiakov v zložení Matúš Hlúbik, Nikolas Forro, Maroš Horňák, Róbert Pecko a mladších žiakov v zložení Matúš Varo, Adam Bartovič, Matej Pobjecký, Filip Hrubala. Na zéver bronzoví medailisti Ondrej Moravčík (kriket - 49,36m), Róbert Pecko (kriket - 37,43m), Terézia Fančovičová (diaľka - 483m), Erika Chynoranská (kriket - 48,24m), Tamara Zápražná (60m - 9,49s), Kamila Mlíchová (600m - 1:59,83min), Kristína Kulichová (60m prek. - 13,16s) a štafeta mladších žiakov v zložení Hana Krokvicová, Ema Urminská, Erika Chynoranská a Terézia Fančovičová. 

Rekonštrukcia atletického štadiónu na Slávií

Od 19.9.2017 prebieha na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v športovom areáli AŠK Slávia Trnava retoping tartanového oválu spolu so sektormi pre technické disciplíny. Štadión je uzatvorený pre členov atletického klubu ako aj pre verejnosť. 
Ohľadom zmeny tréningov budú našich členov informovať jednotliví treneri.
V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať mailom na asktt@asktt.sk alebo telefonicky 0915 111 704 (M. Hammel).

Ďakujeme za porozumenie.
AK AŠK Slávia Trnava 

Chiara Danielová strieborná na M-SR staršieho žiactva

Nové Zámky 16.-17. septembra - Záverečným tohtoročným slovenským šampionátom jednotlivcov boli M-SR staršieho žiactva. Našu jedinú medailu vybojovala v hode kladivom Chiara Danielová, keď svoje náčinie hneď v prvom pokuse poslala do vzdialenosti 36,33 m. Smolné štvrté miesta, tesne za medailovým umiestnením získali ďalej Lukáš Zachar v behu žiakov na 100 m prek., keď si vo finále zlelšil osobný rekord na 15,18 s a štafeta žiakov na 4x300 m v zložení Tomáš Bleščák, Viktor Pačes, Lukáš Zachar a Marek Kročka. 

Kristína Haršányová víťazkou viacboju v Čechách

Moravská Třebová 16. septembra - Na špecializovanom jednodňovom viacbojárskom mítingu v Čechách sa opäť po roku predstavila naša Kristína Haršányová. Kika si v náročných podmienkach vybojovala prvé miesto medzi dorastenkami a výkonom 4010 b sa umiestnila aj na celkovom druhom mieste v kategórií žien. Počas jedného dňa absolvovala hod oštepom (24,05 m), beh na 60 m (8,72 s), vrh guľou (9,20 m), beh na 60 m prek. (10,14 s), skok do výšky (160 cm), skok do diaľky (502 cm) a záverečný beh na 800 m (2:43,06 min). 

Máme striebro z European Kid´s Athltics Games v Brne

Brno 11.-13. september - Tento rok sa opäť výber našich atlétov zúčastnil medzinárodných atletických pretekov European Kid´s Athletics Games v Brne. Výprava 27 atlétov a 4 trénerov si z Európskych detských atletických hier priviezla jeden cenný kov, päť umiestnení v elitnej osmičke a desať účastí vo finále. Striebornú medailu vybojoval Filip Hrubala v behu chlapcov roč. nar. 2005, keď vo finále zastavil časomieru na 8,25 s (v rozbehu 8,19 s). Ďalšie umiestnenia v prvej osmičke získali Lukáš Zachar, Róbert Pecko, Erika Chynoranská a štafeta chlapcov v zložení Matúš Varo, Róbert Pecko, Matej Pobjecký a Filip Hrubala. 

Najmladšie žiačky zlaté a žiaci strieborní v celosezónnej súťaži družstiev ZsAZ

Nové Zámky 10. septembra - Včera naši najmladší žiaci a žiačky spolu so starším žiactvom úspešne uzavreli oblastnú súťaž družstiev ZsAZ. Naše najmladšie žiačky sa tešili zo zisku zlatých medailí a žiaci si po celosezónnej súťaži odniesli strieborné medaily. Najlepšie bodujúcimi počas celej sezóny boli chlapci Róbert Pecko, Matúš Hlúbik a Maroš Horňák. Medzi dievčatami najviac bodovali Eliška Gašpárková, Kamila Mlíchová a Dominika Bernátová. V kategórií staršieho žiactva sa naše žiačky aj žiaci umiestnili na celkovom 6. mieste.

4. kolo Atletickej ligy v Trnave, posledný veľký míting L. Charfreitaga

Trnava 29. augusta - Záverečné kolo najvyššej slovenskej súťaže družstiev dospelých sa konalo na našom domácom Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave. Keďže v tomto roku nemáme v súťaži prihlásené naše družstvá mužov a žien o body sme nesúťažili. Na "bedňu" sa však postavili v Memoriály Radky Charfreitagovej Ivona Tomanová, ktorá výkonom 39,27 m obsadila 2. miesto. Druhé miesto získal aj Libor Charfreitag v hode kladivom, výkonom 61,82 m. To sme ešte nevedeli, že to bude posledné Liborove predstavenie na veľkom atletickom mítingu. Libor, zavesil kladivo na kliniec ako Majster Európy z Barcelóny 2010, bronzový z Majstrovstiev Sveta z Osaky 2007, víťaz Kontinentálneho pohára v Splite 2010 a finalista z Olympijských hier 2004 v Aténach a 2008 v Pekingu. 

Juniori aj juniorky zvíťazili v súťaži družstiev ZsAZ pre rok 2017

Nové Mesto nad Váhom 26. augusta - Záverečné kolo oblastnej súťaže družstiev majú za sebou kategórie ml. žiakov, dorastu a juniorov. Najlepšie si v celkovom hodnotení celosezónnej súťaže počínali naši juniori a juniorky, keď obe družstvá zvíťazili. Na 5. kolo súťaže sme získali celkovo až 18 umiestnení v prvej trojke. Prvé miesto získali Andrej Žák, Ema Haršányová, Chantal Mbontarová, Oliver Kravárik, Matúš Varo, Martin Hlaváček a Ondrej Moravčík. 

M. Hladík bronzový na M-SR v polmaratóne

Rajec 12. augusta - V Rajci sa počas víkendu konal pravideľný Rajecký maratón, v rámci ktorého sa konali aj M-SR na polmaratónskej trati. V rámci M-SR si po bronzovú medailu dobehol Marek Hladík časom 1:12,06 hod. Zastúpenie sme mali aj na celom Rajeckom maratóne, ktorý v kopcovom teréne výborne absolvoval Michal Puškár, ktorý si odniesol taktiež bronzovú medailu výkonom 2:44,36 hod. 

Blíži sa 4. kolo Atletickej ligy v Trnave

Trnava 10. augusta - Najvyššia celoslovenská súťaž družstiev mužov a žien, bude 29. augusta od 15:00 pokračovať svojím 4. kolom na našom domácom Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave. Tešiť sa môžeme na celú slovenskú atletickú špičku, ktorá sa predstaví 15 disciplínach Atletickej ligy a zároveň aj v memoriálových disciplínach. Na svoje si prídu aj mladší atléti, ktorí budú mať možnosť štartu v predprograme mítingu, vo vloženom behu na 60 m. V hlavnom programe sa tí najrýchlejší predstavia vo finále behu na 60 m v kategóriách mladších a starších žiakov a žiačok. Pre všetkých bude pripravený bohatý atletický program, ktorý doplní tombola o zaujímavé ceny. Viac informácií už čoskoro.

Naše najmladšie žiačky priebežne prvé a žiaci druhí v súťaži družstiev ZsAZ

Trnava 18. júla - Poslednou priebežne vyhodnotenou kategóriou, pred posledným kolom oblastnej súťaže ZsAZ sú naši najmladší žiaci a žiačky. Naše najmladšie žiačky sú aktuálne na prvom mieste a žiaci sú druhí. Majú teda výborne našliapnuté k zisku medailí. Najlepšie bodujúcim medzi chlapcami je Róbert Pecko a najsilnejšou disciplínou chlapcov je beh na 60 m. Medzi dievčatami najviac bodov zatiaľ získala Eliška Gašpárková. Najlepšou disciplínou našich dievčat je hod kriketovou loptičkou. Vyhodnotenie všetkých najmladších žiakov a žiačok, ktorí bodovali na v súťaži družstiev nájdete nižšie. 

V silnej konkurencií súťaže ml. žiactva sú žiaci priebežne 5. a žiačky 7.

Trnava 16. júla - Postupne sme sa dostali už ku kategórií mladšieho žiactva. V tejto kategórií už družstvá nemajú M-SR družstiev, takže sa jedná o ich najvyššiu súťaž. Medzi žiakmi družstvu bodovo najviac pomohol Martin Hlaváček a najsilnejšou disciplínou chlapcov bol beh na 1500 m. Spomedzi mladších žiačok sa najviac bodovo presadila Terka Fančovičová a dievčatá získali najviac bodov v disciplíne hod kriketovou loptičkou. Priebežne sú ml. žiaci na 5. mieste z 12 družstiev a žiačky na 7. mieste až z 15 družstiev.

Starší žiaci priebežne 5. v súťaži družstiev ZsAZ, žiačky sú 6.

Trnava 15. júla - Nasleduje priebežné vyhodnotenie oblastnej súťaže družstiev starších žiakov a žiačok. Našim žiaci aktuálne figurujú v tabuľke klubov na 5. mieste. Najviac bohujúcim je priebežne Lukáš Zachar a najsilnejšiu disciplínou starších žiakov je beh na 100m prek. Staršie žiačky sú aktuálne 6. Najviac bodov priebežne nazbierala Chiara Danielová, čo sa odzrkadlilo aj na najsilnejšej disciplíne našich starších žiačok, ktorou je hod kladivom. Na M-SR družstiev postupujú prvé tri družstvá v oboch kategóriách. Vyhodnotenie všetkých pretekárov zapojených do súťaže nájdete nižšie.

Dorastenecké družstvá 4. a 5. v priebežnom poradí súťaže ZsAZ

Trnava 14. júla - S vyhodnoteniami pokračujeme kategóriou dorastu. Medzi dorastencami sa bodovo najviac presadil Patrik Hrotko. Našou najsilnejšou disciplínou je hod kladivom. Dorastenci sú priebežne na 5. priečke spomedzi deviatich družstiev, na M-SR družstiev postupujú prvé tri družstva. Z dorasteniek si zatiaľ najlepšie bodovo počína Viktória Križanová. Najlepšie máme dokonca dve disciplíny, dva najkratšie šprinty na 100 a 200 m. Dorastenky sú priebežne na 4. mieste, na M-SR družstiev však postupujú iba prvé dva celky. Komplexné priebežne vyhodnotenie nájdete nižšie.

Naši juniori a juniorky priebežne vedú v súťaži družstiev ZsAZ

Trnava 13. júla - Priebežne budeme pridávať priebežné pozície našich družstiev v oblastnej súťaži družstiev Západoslovenského atletického zväzu pred poslednými kolami súťaže, ktoré prebehnú na jeseň. Zároveň pod článkom nájdete, ako bodovali jednotliví členovia družstiev, aké disciplíny boli našimi silnými a naopak v ktorých máme priestor na zlepšenia. V súťaži juniorov priebežne jasne vedie naše družstvo, najviac bodujúcim je Andrej Žák so ziskom 50 b a našou najsilnejšou disciplínou je vrh guľou. Medzi juniorkami naše atlétky taktiež v súťaži vedú, najviac bodujúcou je Chantal Mbontarová a našou najsilnejšou disciplínou je beh na 200 m. Všeobecne je súťaž juniorskej kategórie poznačená nižším počtom štartujúcich, čo nás však teší je, že naši atléti pokračujú s atletikou aj v tejto kategórií a tak nám robia svojimi umiestneniami radosť. 

M. Lánik a K. Haršányová reprezentovali Slovensko na Medzištátnom štvorstretnutí

Trnava 6. júla - Po roku sme v Trnave opäť hostili Medzištátne stretnutie, tentokrát kategórie do 20 rokov. Slovenské tímy juniorov a junioriek obsadili zhodne bronzovú priečku. Svojím dielom prispeli k umiestneniu aj naši atléti. Medzi juniormi nás a Slovenský tím reprezentoval Matej Lánik. Matej v behu na 200 m obsadil 4. miesto výkonom 22,06 s. Bol aj členom slovenskej štafety na 4x100 m. Medzi juniorkami nás reprezentovala Kristína Haršányová, nezvyčajne v trojskoku. Kika obsadila 8 miesto výkonom presných 11 m. Obom gratulujeme k úspešnej reprezentácií Slovenska na medzinárodnom podujatí. 

K. Kálnayová majsterkou Slovenska, na M-SR dospelých sme celkovo získali päť medailí

Banská Bystrica 1.-2. júla - Majstrovstvá Slovenska mužov a žien sa počas víkendu konali v Banskej Bystrici. Našim atlétom sa podarilo získať dovedna päť medailových umiestnení, štyri strieborné medaily a jeden titul majsterky Slovenska. Zlato si zo seniorského šampionátu odniesla Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi výkonom 360 cm. O dve strieborné medaily sa postaral Daniel Vanek, vo vrhu guľou výkonom 18,13 m a v hode diskom výkonom 50,09 m. Ďalšie strieborné medaily získali Michal Karel v behu na 400 m prek. časom 55,93 s a Libor Charfreitag v hode kladivom výkonom 70,19 m. Nepopulárne 4. miesto a teda tesne za stupňami víťazov zostal Marek Hladík, keď finišoval v behu na 5000 m časom 15:21,86 min čím si vytvoril nové osobné maximum. 

Z juniorských M-SR máme tri strieborné medaily

Bratislava 24.-25. júna - Tento víkend mali na programe svoje Majstrovstvá Slovenska aj juniori a juniorky. Nechýbali ani naši atléti a podarilo sa nám získať tri strieborné medaily. Hneď dve získala Kristína Haršányová, keď sa v skoku do výšky prehupla ponad 164 cm a premiérovo sa súťažne predstavila v trojskoku, kde výkonom 11,52 m obsadila taktiež druhé miesto. Striebro vybojoval v behu na 200m Matej Lánik v novom osobnom rekorde 22,01 s. Matej sa predstavil aj v behu na 100 m kde si taktiež utvoril nový osobný rekord a po prvýkrát pokoril hranicu 11 s výkonom 10,92 s. Aj takýto výborný čas však stačil "len" na 4. miesto. Nepopulárne 4. miesta, tesne za ziskom cenného kovu, obsadili aj Kristián Branderský v hode diskom (39,70 m), Kristína Haršányová v behu na 100m prek. (16,24 s) a Veronika Mečiarová v behu na 400m prek. (1:06,97 min). 

Na M-SR ml. žiactva bronz pre E. Chynoranskú a O. Kravárika

Trenčín 24. júna - Svoj slovenský šampionát absolvovali tento víkend mladší žiaci v Trenčíne. Naši mladí atléti si priviezli z majstrovstiev dva cenné kovy. Postarali sa o ne Oliver Kravárik, ktorý finišoval v behu na 1500 m časom 5:07,79 min na treťom mieste a ďalší bronz pridala Erika Chynoranská v hode kriketovou loptočkou, keď ju poslala do vzdialenosti 51,83 m. V prvej desiatke sa umiestnili aj Ondrej Moravčík v hode kriketovou loptičkou (8. miesto - 50,08 m) a štafeta našich mladších žiačok na 4x60m v zložení Hana Krokvicová, Ema Urminská, Erika Chynoranská a Sofia Michalčíková (10. miesto - 35,04 s). 

V súťaži družstiev ZsAZ ml. žiaci priebežne štvrtí, žiačky siedme

Trnava 18. júna - Oblastná súťaž družstiev ZsAZ mala cez víkend na programe posledné predprázdninové kolo kategórií mladšieho žiactva a dorastu. Kolo organizoval klub ŠK ŠOG Nitra na našom domácom atletickom štadióne. Za veterného počasia sa umiestniť v elitnej trojke podarilo našim: Oliver Kravárik (1500m), Maroš Horňák (4x60m), Matej Chynoranský (4x60m), Róbert Pecko (4x60m), Filip Martin Hrubala (4x60m), Terézia Fančovičová (150m, diaľka), Erika Chynoranská (Kriket), Samuel Surový (1500m), Lukáš Zachar (110m prek.), Patrik Hrotko (oštep), Viktória Križanová (100m, 200m), Lesana  Koláriková (100m prek.) a Chiara Danielová (kladivo). Pred finálovým kolom súťaže družstiev, ktoré sa bude konať v septembri, sú naši mladší žiaci priebežne na 4. mieste a mladšie žiačky na 7. mieste. 

Slávisti na P-T-S mítingu

Šamorín 17. júna - Po úspešnom minulom ročníku sa tento rok uskutočnil už 52. ročník atletického mítingu Pravda - Televízia - Slovnaft v multi-športovom areáli x-bionic@sphere pri Šamoríne. Z našich atlétov sa v hlavnom programe mítingu predstavil v hode kladivom Libor Charfreitag, ktorý výkonom 67,11 m obsadil 8. miesto. V predprograme mítingu sa v národnom behu na 100m predstavil aj náš nádejný šprintér Matej Lánik. Matej finišoval v A-behu na 4. mieste časom 11,07 s. Slávisti boli aj členmi organizačného výboru, riaditeľom celého podujatia bol Vladimír Gubrický a ďalšími členmi organizačného výboru boli Juraj Svinčák, Marián Hammel, Martin Hudec a Michal Karel. Nezaháľali ani naši rozhodcovia a na mítingu rozhodovali Ľudmila Hlaváčková, Miriam Karperová, Silvia Šalgovičová, Vladimír Ekhardt, Martina Kudlačová a pomocníčky Denisa Kudlová, Veronika Mečiarová a Martina Lafeková. Kompletné výsledky mítingu P-T-S nájdete tu.

K. Haršányová a V. Mečiarová na medzištátnom stretnutí U18

Miškolc (HUN) 16. júna - Na Medzištátnom stretnutí dorastencov Slovensko reprezentovali dve naše atlétky. Do reprezentačného celku sa dostali Kristína Haršányová a Veronika Mečiarová. Kika sa predstavila v maďarskom Miškolci v skoku do výšky, kde výkonom 164 cm obsadila 8. miesto. Veronika absolvovala beh na 400m prek. a výkonom 1:06,85 min obsadila taktiež 8. miesto. Celkovo dorastenecké výbery Slovenska bohužiaľ veľmi nezažiarili a na zhodne obsadili 4. miesta. 

Guliar Vanek a kladivár Charfreitag v Nikiti na medailových pozíciách

NIKITI 12. júna 2017 (SITA) - Na medzinárodnom atletickom mítingu v gréckom Nikiti sa na stupne víťazov prebojovali dvaja naši reprezentanti. Daniel Vanek obsadil vo vrhu guľou 2. miesto výkonom 18,37 m. Tridsaťštyriročný vrhač, ktorý sa vrátil na atletickú scénu po vyše päťročnej odmlke minulú nedeľu v 2. kole slovenskej ligy v Bratislave, si zlepšil svoje tohtosezónne maximum zo spomenutého podujatia o 8 cm. Exmajster Európy v hode kladivom Libor Charfreitag  skončil v Nikiti tretí výkonom 69,96 m, avšak tohtosezónne maximum 71,00 m si nezlepšil.

Z M-SR dorastu máme kompletnú medailovú zbierku, K. Haršányová získala zlato v skoku do výšky

Dubnica nad Váhom 11.-12. júna - Cez víkend sa konali Majstrovstvá Slovenska kategórie dorastu. V prvý deň majstrovstiev sa nám medailu získať nepodarilo, najbližšie k nej boli naše dorastenky v štafete na 4x100m, keď finišovali na 4. mieste. V šprinte dorasteniek na 100m obsadila po rozbehu, medzibehu a finále 6. miesto Viktória Križanová, 7. miesto obsadil v hode kladivom Filip Branišovič, 8. miesto získali Kristína Haršányová (100m prek.) a Chiara Danielová (kladivo). Druhý deň už bol o niečom úplne inom, poradilo sa nám získať tri medailové umiestnenia. Kristína Haršányová, zverenkyňa trénera E. Čordáša, v skoku do výšky výkonom 163 cm získala zlatú medailu. Striebro získala Veronika Mečiarová v behu na 400m prek. časom 1:05,88 min a našu medailovú zbierku skompletizovali dorastenky Petra Mihoková, Viktória Križanová, Kristína Haršányová a Veronika Mečiarová v štafete 100-200-300-400 m, keď získali 3. miesto a bronzové medaily.

Najmladší žiaci a žiačky budú prázdninovať na priebežnom 1. a 2. mieste v súťaži ZsAZ

Trenčín 10. júna - Posledné predprázdninové kolo oblastnej súťaže družstiev ZsAZ kategórií mladšieho a najmladšieho žiactva sa konalo v Trenčíne. Umiestnenie v prvej trojke si vybojovali Tezéria Fančovičová (60m, diaľka, 4x60m), Hana Krokvicová (4x60m), Ema Urminská (4x60m), Paulína Štrbíková (4x60m), Šimon Karol (60m prek.), Róbert Pecko (kriket, výška, 4x60m), Matúš Hlúbik (kriket), Maroš Horňák (4x60m), Samuel Sabo (4x60m), Tadeáš Zápražný (4x60m), Kamila Mlíchová (150m), Gašpárková Eliška (60m prek.), Kristína Kulichová (60m prek.) a Bernátová Dominika (kriket). Družstvo našich najmladších žiakov je pred posledným kolom priebežne na 2. mieste a najmladšie žiačky priebežne v súťaži vedú. 

Výsledky májovej korešpondenčnej súťaže

Trnava 7. júna - V mesiaci máj prebiehala celoslovenská korešpondenčná súťaž v disciplíne vytrvalostný beh s prenášaním loptičiek. Z nášho klubu sa do súťaže zapojilo 66 mladých atlétov. Opäť sa nám podarilo uchmatnúť aj medailové umiestnenie o ktoré sa zaslúžil Richard Hlavatovič, ktorý zvládol tri 100m dlhé kolá za 1:25,10 min. Do prvej dvadsiatky sa umiestnili aj Zuzana Jamrichová, Dominik Tomko, Bartolomej Rábara  a Andrej Dekan. Všetkým deťom gratulujeme k výsledkom a ďalšie nálepky na dozdobenie vašich medailí sú už na ceste. 

Úspešné 3. kolo oblastnej súťaže ZsAZ

Nové Mesto nad Váhom 3. júna - Ďalšie pokračovanie oblastnej súťaže družstiev ZsAZ kategórie najmladšieho a staršieho žiactva sa konalo v Novom Meste nad Váhom. Z našich atlétov si umiestnenie "na bedni" vybojovali Samuel Sabo (60m, 4x60m), Maroš Horňák (150m, 4x60m), Šimon Karol (60m prek.), Nikolas Forro 60m prek.), Róbert Pecko (výška, kriket, 4x60m), Richard Radič (4x60m), Eliška Gašpárková (60m prek.), Krístina Kulichová (60m prek.), Kamila Mlíchová (4x60m), Adela Šimončičová (4x60m), Lucia Prvá (4x60m), Natália Kročková(4x60m), Tomáš Bleščák (60m, 4x60m), Lukáš Zachar (100m prek., 4x60m), Michal Remiš (100m prek.), Viktor Pačes (4x60m), Marek Kročka (4x60m), Chiara Danielová (disk, kladivo), Soňa Ščasnovičová (kladivo) a štafeta starších žiačok na 4x300m v zložení Tamara Hulíková, Paulína Štrbíková, Katarína Masareová a Hana Ďurišová. Po troch kolách súťaže naše družstvá aktuálne figurujú na nasledovných pozíciách: najmladší žiaci 2. miesto, najmladšie žiačky 1. miesto, starší žiaci 5. miesto a staršie žiačky 6. miesto. Pred sebou máme ešte jedno kolo staršieho žiactva na jeseň a dve kolá najmladšieho žiactva. 

Na 2. kole Atletickej ligy návrat D. Vaneka

Bratislava 4. júna - Tretie kolo celoslovenskej súťaže družstiev dospelých Atletická liga sa konalo v Bratislave na atletickom štadióne na Mladej Garde. Z našich atlétov sa po dlhšej prestávke predstavil Daniel Vanek, ktorý debutoval veľmi slušnými výkonmi. V guli mužov zvíťazil výkonom 18,29 m a v disku obsadil 3. miesto, keď svoje náčinie poslal na značku 50,05 m. Ďalší tohtoročný štart absolvoval aj Libor Charfreitag, zvíťazil v hode kladivom výkonom 71,00 m. V prvej trojke sa umiestnil aj mladý šprintér Matej Lánik v behu na 200m mužov časom 22,31 s finišoval na treťom mieste. 

Z M-ZsAZ máme 32 medailí, z toho 13 zlatých

Trnava 28. mája - V nedeľu 28. mája sa na našom domácom atletickom štadióne konali Majstrovstvá ZsAZ staršieho žiactva, dorastu a juniorov. Naším atlétom sa na domácej pôde až pravidelne darí a opäť to iba potvrdili. Naša celková medailová bilancia vo všetkých kategóriách dohromady bola 13 zlatých, 9 strieborných a 10 bronzových medailí. Dokonca dva tituly majstrov západoslovenskej oblasti si v nedeľu pripísali Denis Bartek (3000m, 4x60m), Lukáš Zachar (100m prek., 4x60m), Lánik Matej (100m, 200m), Kristína Haršányová (100m prek., výška) a Paulína Pomajbová (100m, 200m). 

M. Pešková v kvalifikácií na NCAA 14.

Austin (USA) 25.-28. mája - V americkom meste Austin v štáte Texas sa konala kvalifikácia na americký vysokoškolský šampionát NCAA. V Texase sa predstavila aj naša Miška Pešková, ktorá postúpila z úvodných 6 rozbehov na 400m prek. časom 59,75 s do semifinále. Ďalej z troch semifinále postupovali prvé tri pretekárky z každého semifinále plus tri najrýchlejšie časy. Miške k postupu do finále, ktoré sa bude konať v Eugene, štat Oregon bohužiaľ postúpiť nepodarilo, keď vo svojom semifinále finišovala časom 59,16 s a od postupu je delilo 7 stotín sekundy. Celkovo tak obsadila 14. miesto. Pozitívne však je, že iba dve freshman-ky, teda prváčky na amerických vysokých školách, dosiahli lepší čas ako naša prekážkarka. Miška bola aj súčasťou štafety Nebraska Huskers na 4x400 m, ktorá sa celkovo umiestnila na 17. mieste. 

Slávisti reprezentovali ZsAZ na Medzioblastnom stretnutí dorastu

Dubnica nad Váhom 21. mája - Včera sa konalo aj Medzioblastné stretnutie dorastencov. Vydarené podujatie z minulého roku pokračovalo aj v tejto sezóne. Proti sebe sa postavili výbery jednotlivých oblastných zväzov Slovenska, Bratislavský AZ, Západoslovenský AZ, Stredoslovenský AZ a Východoslovenský AZ. Do výberu ZsAZ boli zaradení aj viacerí našich pretekári. K triumfu dorastencov dopomohli Miroslav Šimlaštík 4. miestom v behu na 2000m prek. a Denis Bartek 8. miestom v behu na 800m. Dorastenkám k zisku strieborných medailí dopomohli Petra Mihoková 2. miesto v skoku do diaľky, Veronika Mečiarová 2. a 4. miestom v prekážkových behoch na 400m a 100m, Denisa Kudlová 3. miestom v behu na 400m a Viki Križanová dvoma piatymi miestami v behu na 100m a 200m. Naše dorastenky boli aj členkami štafiet ZsAZ na 4x100m (1. miesto) aj švédskej štafety (3. miesto). 

Striebro pre K. Haršányovú z M-SR vo viacboji

Košice 20.-21. mája - Počas víkendu boli na programe M-SR vo viacboji. Na tých majstrovstvách sme mali naše zastúpenie medzi dorastenkami, kde sa predstavila Kristína Haršányová. Kika vstúpila do sedemboju úspešne, všetky jej dosiahnuté výkony boli osobné rekordy respektíve výkony na hranici osobných rekordov. Prvý deň tak zakončila na priebežnom 1. mieste. Druhý deň viacboju začala skokom do diaľky, kde zaostala za osobným maximom len o 2 cm. Pokračovala solídnym oštepom a sedemboj zakončila osemstovkou taktiež v novom osobnom rekorde 2:35,03 min. Napriek výborným výkonom a priebežnému prvému miestu z úvodného dňa viacboju, si Kika z Košíc odniesla striebornú medailu, keď jej na zlato chýbal iba kúštik, presnejšie 14 bodov. Každopádne gratulujeme k 2. miestu na Majstrovstvách Slovenska. 

Slávisti uspeli aj na 2. kole oblastnej súťaže ZsAZ

Trnava 14. mája - Oblastná súťaž družstiev Západoslovenského atletického zväzu pokračovala počas víkendu 2. kolom najmladšieho a staršieho žiactva u nás v Trnave. Družstvá našich najmladších žiakov aj žiačok celkovo zvíťazili a pripísali si veľmi dôležité body do celkového hodnotenia celoročnej súťaže družstiev. Darilo sa aj naším starším žiakom a žiačkam, medailovú umiestnenie získali Tomáš Bleščák, Denis Bartek, Lukáš Zachar, Michal Remiš, Rastislav Paulíny, Chiara Danielová, Soňa Ščasnovičová a medzi najmladšími žiakmi sa umiestnili v prvej trojke Maroš Horňák, Richard Radič, Šimon Karol, Nikolas Forro, Leon Keketi, Hlúbik Matúš, Kamila Mlíchová, Renáta Jamrichová, Alexandra Krajčovičová, Bernátová Dominika, Adela Šimončičová, Natália Kročková, Lucia Prvá, Katka Ďurišová a Eliška Gašpárková. Kompletné výsledky 2. kola ZsAZ najmladšieho a staršieho žiactva nájdete tu

 

K. Kálnayová opäť v žrďkárskom sektore

Praha 13. mája - V atletickej kariére pokračuje aj žrďkárka Klaucia Kálnayová, ktorá dlhodobo trénuje a študuje v Čechách, ale stále háji aj naše farby. Po dlhších zdravotných problémoch sa predstavila na 1.kolo českej extraligy mužov a žien v Prahe. Klaudií sa podarilo na tretí pokus preniesť sa ponad latku vo výške 320 cm. Kompletné výsledky 1. kola extraligy mužov a žien v Prahe nájdete tu.

M. Pešková na The Big Ten Championships

University Park Pennsylvania (USA) 14. mája - Včera absolvovala finále konferencie Big Ten naša Michaela Pešková. Na Big Ten Championships štartovala v behu na 400m prek. V piatok úspešne postúpila do dnešného finále z rozbehov časom 59,22s. Dnes z výkonu skresala ešte pár stotiniek a časom 59,08s obsadila celkové 6. miesto. Spolu s jej tímovými kolegyňami obsadili 5.,6. aj 7. priečku v behu na 400m prek. Ďalej Miška štartovala aj v štafete na 4x400m. Nebraska Huskers časom 3:37,37min obsadili 3. priečku.

Úspešné 3. kolo korešpondenčnej súťaže

Trnava 12. mája - Po čase opäť prichádzajú výsledky z aprílovej korešpondenčnej súťaže Detskej atletiky. Mesiaci apríl bol v znamení krátkeho člnkového behu na 4x10m. Ukázalo sa, že v Trnave vychovávame viacero nádejných šprintérov, pretože toľkoto umiestnení v prvej desiatke z celého Slovenska sme v korešpondenčnej súťaži doposiaľ nemali. Prvé miesto získal Richard Hlavatovič (kat. 2011 a mladší), druhé miesto získali Kamila Dobošová (kat. 2009 - 2010) a Nikolas Forro (kat. 2007 - 2008), piate miesto získali Natália Hrotková a Klára Antalová (kat. 2007 - 2008) a siedme miesto získal Dominik Tomko (kat. 2011 a mladší). Veľmi nás tešia výsledky všetkých našich mladých atlétov a tešíme sa na ďalší mesiac súťaže. V mesiaci máj na všetkých čaká vytrvalostný beh. 

2. kolo Detskej P-T-S a Detskej štafetovej ligy

Trnava 8. mája - Na našom domácom štadióne sa v pondelok konalo už 2. kolo súťaží Detská P-T-S a Detská štafetová liga. Sú to postupové súťaže projektu Detská Atletika od Slovenského atletického zväzu. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 50 detí z troch klubov z trnavského kraja. Našim mladým atlétom sa opäť darilo, avšak na absolútnych víťazov so Skalice, ktorí zvíťazili v oboch súťažiach, sme boli tentokrát prikrátky. Druhé miesto v Detskej P-T-S obsadilo naše družstvo v zložení  Dominika Bernátová, Katka Ďurišová, Eliška Gašpárková, Natália Hrotková, Ondrej Remiš, Nikolas Forro, Adam Navrátil a Matúš Hlúbik. Tretie miesto obsadili slávisti Adela Šimončičová, Nataša Fáberová, Natália Kročková, Kamila Mlíchová, Samuel Sabo, Maroš Horňák, Richard Radič a Róbert Pecko. Prvé miesto v Detskej P-T-S aj v Detskej štafetovej lige si odniesli naši najmladší atléti Viktória Budaiová, Petra Doffek, Viktória Nováková, Dominika Jankovičová, Zoran Dubovský, Lukáš Bínovec, Michal Šilhavý, Matej Kukučka. 

L. Charfreitag zvíťazil na 1. kole AL v Košiciach

Košice 8. mája - Slovenská Atletická liga odštartovala tento rok 1. kolom v Košiciach. Vzhľadom na náš aktuálny počet atlétov v kategórií mužov a žien sme tento rok do Atletickej ligy družstvá neprihlasovali. To však neznamená, že sa naši atléti nemôžu Atletickej ligy zúčastniť. Hneď na prvom kole sa predstavil bývali Európsky šampión Libor Charfreitag. V prvom tohtoročnom štarte, poslal svoje kladivo na značku 70,38 m, čím si v Košiciach pripísal prvé miesto.

Na prvých tohtoročných M-SR M. Hladík 6.

Kysucké Nové Mesto 7. mája - Počas predĺženého víkendu sa konali prvé tohtoročné Majstrovstvá Slovenska, a to v behu na 10 000 m na dráhe. Na štarte sme mali zástupcu aj z našich radov, Mareka Hladíka. Ten časom 33:12,23 min. dobehol do cieľa na konečnom 6. mieste. "Bežalo sa mi dobre, nohy išli, ale nevládal som s dychom. Pred týždňom som ochorel a bohužiaľ sa to na mojom výkone podpísalo. Škoda, mohla z toho byť medaila", komentoval Marek svoje vystúpenie v Kysuckom Novom Meste.  

Slávisti úspešní na medzinárodnom mítingu Olympic Hopes

Hodonín 6. mája - Slávisti sa hneď začiatkom mája zúčastnili aj medzinárodného mládežníckeho mítingu Olympic Hopes v českom Hodiníne. Trio našich atlétov sa porovnalo v konkurencií viacerých štátov a vôbec sa nestratili. Tomáš Krist v hode diskom obsadil 2. miesto výkonom 31,11 m a 3. miesto vo vrhu guľov výkonom 10,24 m. V disciplíne 2000m prek. sa predstavili Miroslav Šimlaštík, ktorý finišoval na 3. mieste časom 7:14,11 min. a za ním na 4. priečke dobehol Samuel Surový výkonom 7:46,69 min. 

2. kolo ZsAZ ml.žiactva, dorastu a juniorov

Nové Zámky 7. mája - Oblastná súťaž družstiev ZsAZ mala počas víkendu na programe 2. kolu kategórií mladšieho žiactva, dorastu a juniorov. Naši pretekári sa opäť prezentovali veľmi peknými výkonmi a vytvorili si viacero osobných rekordov. Medzi najkvalitnejšie patrili Matej Lánik (200m 22,44 s), Viki Križanová (100m 13,15 s), Denisa Kudlová (13,28 s), Petra Mihoková (100m 13,33 s), Veronika Mečiarová (400m prek. 1:05,93 min), Petra Mihoková (diaľka 520 cm), Terka Fančovičová (150m 20,83 s), Erika Chynoranská (kriket 44,76 m) a Ondrej Moravčík (kriket 48,30 m). Naši dorastenci a dorastenky v súťaži družstiev bojujú o postup na M-SR družstiev. Po 1. kole boli dorastenky na priebežnom 3. mieste, jednu priečku za postupom na M-SR. Dorastenci boli 5., pričom postupujú prvé tri družstvá.

Do súťaže družstiev ZsAZ st. a najml. žiactva najlepšie vstúpili naše najmladšie žiačky

Nové Zámky 1. mája - Úvod do sezóny Západoslovenského atletického zväzu majú za sebou aj naši najmladší a starší žiaci. V Nových Zámkoch sa predstavili družstvá našich atlétov a atlétok v oboch vekových kategóriách a predviedli viacero pekný výkonov. V prvej trojke sa z našich umiestnili Róbert Pecko (60m, kriket), Šimon Karol (60m prek.), Leon Keketi (60m prek.), Kamila Mlíchová (60m), Zuzka Dršková (600m), Natália Kročková (kriket), Tamara Zápražná (kriket), Natália Kročková, Kamila Mlíchová, Katka Ďurišová, Eliška Gašpárková (4x60m), Denis Bartek (800m), Lukáš Zachar (60m prek.), Michal Remiš (60m prek.), Rastislav Paulíny (diaľka), Rastislav Paulíny, Lukáš Zachar, Michal Remiš, Denis Bartek (4x300m), Chiara Danielová (kladivo) a Soňa Ščasnovičová (kladivo). V súťaži družstiev sa na 1. kole najviac darilo našim najmladším žiačkam, ktoré s prehľadom zvíťazili. Najmladší žiaci sa umiestnili na 4. mieste, staršie žiačky na 6. mieste a starší žiaci na 5. mieste. V súťaži družstiev máme pred sebou ešte 4 kolá súťaže u najmladšieho žiactva a 3 kolá u staršieho žiactva. 

Miška Pešková v Texase tretia v sezónnom maxime

Lubbock (USA) 28. apríla - Za veľkou mlákou absolvovala Miška Pešková ďalší štart v jej hlavnej disciplíne 400m prek. na mítingu Red Raider Shootout v americkom Texase. Miška finišovala na celkovom 3. mieste v tohto sezónnom maxime 58,62 s. "S mojím výkonom nie som úplne spokojná. Na ôsmej prekážke som bola ešte so súperkami, ktoré bežali hlboko pod 58 s. Cítila som sa veľmi dobre, ale záver mi nie úplne vyšiel, na tom musím ešte popracovať. Dôležité je, že forma ide postupne hore", komentovala svoje vystúpenie Miška. "Dohodla som sa s trénerom, že najbližšie dva týždne sa zameriame iba na tréning a doliečime nohu. Vynechám aj najbližší domáci míting a sústredím sa na Big 10 Championships. Tam by som chcela podať čo najlepší výkon" pokračovala Miška. V Texase absolvovala s tímovými kolegyňami aj štafetu na 4x400m, ktorú s prehľadom vyhrali časom 3:35,82 s. 

Súťaž družstiev ZsAZ úspešne zahájená v Trnave

Trnava 29.apríla - Oblastná súťaž družstiev ZsAZ odštartovala svojím prvým kolom na našom domácom atletickom štadióne. Predstavili sa družstvá mladších žiakov a žiačok a taktiež dorastenci, dorastenky, juniori a juniorky. Naším atlétov sa podarilo získať dovedna 17 pódiových umiestnení. Vysoko sme sa umiestňovali predovšetkým v šprintérskych a prekážkarských disciplínach, škoda, že výkony z týchto disciplín boli poznačené príliš silnou podporou vetra, a tak výkony nemôžu byť uznané ako regulárne. Prvenstvo vo svojich disciplínach si pripísali Patrik Hrotko (300m prek.), Viktória Križanová (100m), Ema Chovanová (200m), Veronika Mečiarová (300m prek.) a naša štafeta na 100-200-300-400m v zložení Viktória Križanová, Kristína Haršányová, Denia Kudlová a Veronika Mečiarová. 

Valné zhromaždenie SAZ

Banská Bystrica 24. apríla - V Banskej Bystrici sa uskutočnilo Valné zhromaždenie Slovenského atletického zväzu. Zúčastnili sa ho okrem delegátov jednotlivých klubov aj pozvaní hostia, ktorí boli ocenení pri príležitosti ich životného jubilea za celoživotný prínos atletike. Medzi ocenenými boli aj naši členovia pán Libor Charfreitag st. a pán Miroslav Kyrinovič. Obom oceneným srdečne gratulujeme. Valného zhromaždenie sa ako delegát komisie atlétov zúčastnil aj Libor Charfreitag ml., ktorý zároveň predniesol aj správu komisie atlétov Slovenského atletického zväzu. Valné zhromaždenie viedol tajomník nášho klubu a zároveň generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický. 

M. Pešková v Oklahome druhá na 400m prek.

Norman (USA) 23. apríla - Včera sa na mítingu John Jacobs Invitational predstavila naša prekážkarka Michaela Pešková v jej hlavnej disciplíne 400m prek. Výkonom 59,53 s obsadila 2. miesto za svojou tímovou kolegyňou z Nebraska Huskers, a tak pomohla tímu ziskom ôsmych bodov. Miška stále bojuje s miernymi svalovými problémami, veríme však, že jej obľúbene americké ľadovanie čím skôr pomôže. 

O. Remiš druhý v 2. kole Korešpondenčnej súťaže

Trnava 11. apríla - Druhé kolo korešpondenčnej súťaže bolo o hode medicinbalom pre starších a hode penovou loptou pre mladších. Spomedzi našich radov sa do tejto súťaže projektu Detská atletika zapojilo až 74 detí. Najúspešnejším našim atlétom sa v celoslovenskom merítku stal Ondrej Remiš, keď 1kg plnú loptu z kľaku poslal do vzdialenosti 10,30 m a získal 2. miesto. V prvej dvadsiatke najlepších na Slovensku v rôznych vekových kategóriách sa umiestnili aj  Eliška Gašpárková (6. miesto 8.70 m), Natália Hrotková (9. miesto 6.20 m), Oliver Habiger (10. miesto - 5.50 m), Nelka Zuzčáková (11. miesto 6,10 m), Dominika Bernátová (13. miesto 7.95 m) a Lukáš Bínovec (18. miesto 5.30 m). Všetkým gratulujeme k výborným výkonom a želáme veľa síl do nasledujúcich kôl korešpondenčnej súťaže. 

V Lincolne M. Pešková tretia na 400m

Lincoln (USA) 8. apríla - Hlavná sezóna v Amerike je v plnom prúde a svoj ďalší štart má za sebou aj naša Miška Pešková. Predstavila sa na domácom mítingu Husker Spring Invitational. Na hladnej 400vke obsadila celkové tretie miesto výkonom 55,50 s a spolu so svojimi tímovými kolegyňami zvíťazili v štafete na 4x400m s pohodlným náskokom troch sekúnd. 

Mladí Slávisti úspešní v 1. kole Detskej P-T-S a Detskej štafetovej lige

Trnava 2. apríla - Tento víkend sme zahájili hlavnú atletickú sezónu na domácom atletickom štadióne pretekmi Detskej atletiky. Takmer 70 detí si zmeralo svoje sily v štafetovom behu na 4x60m v rámci Detskej štafetovej ligy. Tu si prvenstvo v pripísali Natália Huttová, Veronika Majchráková, Viktória Budaiová, Petra Doffek a Andrej Dekan, Jakub Bilanic, Lukáš Bínovec, Jakub Ribář v mladšej kategórií a Dominika Bernátová, Eliška Gašpárková, Katka Ďurišová, Natália Hrotková a Róbert Pecko, Martin Hlaváček, Roan Straka, Tomáš Gál v staršej kategórií. V Detskej P-T-S v mladšej kategórií zvíťazilo naše družstvo v zložení Natália Huttová, Veronika Majchráková, Viktória Budaiová, Petra Doffek, Andrej Dekan, Jakub Bilanic, Lukáš Bínovec a Jakub Ribář. V staršej kategórií zvíťazilo družstvo Bojničiek ale druhé aj tretie miesto obsadili naši mladí atléti. Druhé miesto získali Ivan Karper, Maroš Horňák, Samuel Sabo, Richard Radič, Natália Kročková, Adela Šimončičová, Doroto Moravčíková, Nataša Fáberová a tretie miesto Róbert Pecko, Martin Hlaváček, Roan Straka, Tomáš Gál, Gráta Valášková, Alžbeta Pauleová, Nina Sedgwick, Kamila Dobošová. 

D. Kušnierová strieborná a M. Puškár bronzový na maratóne v Bratislave

Bratislava 2. apríla - Počas víkendu sa v Bratislave konal bežecký sviatok, a teda 12. ročník ČSOB Bratislava maratónu. V štartovom poli nechýbali ani naši vytrvalci, ktorým sa opäť veľmi darilo. V maratóne mužov si po 3. miesto v rámci M-SR dobehol časom 2:39:25 hod. Michal Puškár. V ženskej kategórií M-SR si po striebornú medailu dobehla Denisa Kušnierová výkonom 3:07:33 hod. Strieborné bolo aj družstvo našich mužov v zložení Michal Puškár, Róbert Janžo (2:57:13), Marek Šefčík (3:03,58) a hosťovač Gabriel Švajda (2:54:19). Všetkým maratóncom srdečne gratulujeme! 

M. Pešková v Arizone druhá, účasť na ME U23 má istú

Tempe (USA) 26. marca - Svoj prvý míting v hlavnej "vonkajšej" sezóne dnes absolvovala za veľkou mlákou Michaela Pešková. Predstavila so vo svojej hlavnej disciplíne 400m prek. na mítingu v Arizone na PAC 12 vs. Big 10 Invitational. Miška si počínala veľmi dobre a na takto skorý úvod sezóny si pripísala celkové 2. miesto a výkon 59,35 s. Týmto výkonom si hneď v úvode sezóny zabezpečila účasť na tohtoročných ME do 23 rokov, ktoré sa budú konať v júli v poľskom meste Bydgoszcz. Miška bola taktiež súčasťou štafety Nebraska University na 4x400 m, zaujala pozíciu finišmanky a svoj tím doviedla k zisku ďalšieho druhého miesta. 

R. Hlavatovič víťazom korešpondenčnej súťaže za mesiac február

Trnava 15. marca - Slovenský atletický zväz a jeho projekt Detská atletika v tomto roku úspešne rozbehol Korešpondenčnú súťaž. Prvým mesiacom súťaže bol február a my Vám teraz prinášame výsledky. Vo februári bol súťažou disciplínou pre celé Slovensko skok do diaľky z miesta. Celkovo sa do korešpondenčnej súťaže zapojilo 2039 detí v rôznych vekových kategóriách. Z našich atlétov sa najviac darilo Richardovi Hlavarovičovi, ktorý vo svojej kategórií zvíťazil výkonom 158 cm. Do prvej dvadsiatky detí sa umiestnili aj Dominik Tomko (132 cm), Kamila Dobošová (160cm), Adnrej Dekan (164 cm), Natália Hrotková (173 cm) a Tamara Zápražná (196 cm). Všetky deti, ktoré sa zapojili do súťaže, dostanú medailu, ktorú si budú počas celého roka dopĺňať nálepkami podľa disciplín, ktoré absolvujú. V nasledujúcom mesiaci marec, je súťažnou disciplínou hod plnou loptou. 

Mladí slávisti trikrát na stupni víťazov

Bratislava 11. marca - V rámci HM-SR sa konali aj mládežnícke atletické preteky pre starších, mladších a najmladších žiakov. Naša široká výprava sa počínala veľmi dobre a mladí Slávisti si odniesli viacero medailových umiestnení. Zhodne tretie miesta a teda bronzové medaile si domov odniesli Kamila Mlíchová v behu na 60m najmladších žiačok výkonom 9,82s, Róbert Pecko taktiež v behu na 60m najmladších žiakov výkonom 9,17s a do tretice Tomáš Bleščák v behu na 60m starších žiakov výkonom 8,10s.

K. Haršányová bronzová na HM-SR vo viacboji

Bratislava 11. marca - Posledným tohtoročným halovým šampionátom boli HM-SR vo viacboji všetkých kategórií. Našou jedinou zástupkyňou bola Kristína Haršányová. Zverenkyňa Eduarda Čordáša sa počas celého viacboju držala na popredných priečkach, pred poslednou disciplínou tesne figurovala na priebežnom prvom mieste. Po behu na 800m obsadila konečné 3. miesto a bronzovú medailu. Súhrn výsledkov: 60m prek. 9,52s 804b; výška 155cm 678b; guľa 9,21m 478b; diaľka 498cm 554b; 800m 2:42,62min 543b; SPOLU: 3057b. Kompletné výsledky HM-SR vo viacboji nájdete tu.

Juniori na HM-SR dve siedme miesta

Bratislava 5. marca - Atletický víkend dnes pokračoval v hale Elán šampionátom juniorov. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám získať žiadnu z medailí a naším najlepším umiestnení boli dve 7. miesta. Jedno získal Matej Lánik v behu na 60m,  keď z rozbehov postúpil do finále časom 7,25 s a následnej vo finále finišoval na 7. mieste časom 7,26 s. Druhé siedme umiestnenie získal Kristián Branderský vo vrhu guľou, keď vrhol 12,57 m.

Naši starší žiaci dvakrát bronzoví na HM-SR

Bratislava 4. marca - Počas HME sa v Športovej hale Elán konal náš domáci šampionát kategórie staršieho žiactva. Naši atléti si tento krát z Bratislavy priviezli dve bronzové medaile. O individuálnu tretiu priečku sa v behu žiakov na 800 m zaslúžil Denis Bartek, keď v prvom behu finišoval časom 2:17,17 min. Druhú bronzovú medailu pridala štafeta našich žiakov na 4x200m v zložení Tomáš Bleščák, Matúš Ye, Denis Bartek a Lukáš Zachar. V elitnej osmičke sa na HM-SR umiestnili aj ďalší naši atléti, konkrétne Matúš Ye v behu na 60m (6. miesto - 7,83 s),  Samuel Surový v behu na 3000m (6. miesto - 11:10,27 min) a Júlia Beťková v skoku do diaľku (7. miesto - 466 cm). 

Z HM-SR dorastu máme dve bronzové medaile

Bratislava 26. februára -Dnes pokračovala séria halových šampionátov kategóriou dorastu. Tieto HM-SR boli pre nás o úspešnejšie a z bratislavskej haly Elán sme si priviezli dve bronzové medaile. Individuálny bronz si vyskákala Kristína Haršányová v skoku do výšky výkonom 155 cm. Druhú bronzovú medailu pridala štafeta našich dorasteniek na 4x200 m v zložení Kristína Haršányová, Denisa Kudlová, Veronika Mečiarová a Petra Mihoková. V prvej osmičke sme mali aj ďalších pretekárov, najmenej populárnu 4. priečku obsadila Veronika Mečiarová v behu na 400 m (1:01,47 min.), 5. miesto získal Miroslav Šimlaštík v behu na 3000 m (10:11,87 min.), 6. miesto obsadila Denisa Kudlová v behu na 400 m (1:02,64 min.) a na 8. mieste sa umiestnila Petra Mihoková v skoku do diaľky (496 cm). 

Z halového šampionátu ml. žiakov 4 umiestnenia v elitnej osmičke

Bratislava 25. februára - Dnes sa konali halové majstrovstvá Slovenka kategórie mladšieho žiactva. Bohužiaľ, ani jeden z našich pretekárov si na medailu nesiahol, napriek tomu sme zaznamenali viacero pekných výkonov a osobákov. V elitnej osmičke sa umiestnili Terka Fančovičová v skoku do diaľky, keď výkonom 454 cm obsadila 5. miesto, v behu na 60 m vo finále skončil na 6. mieste Matej Pobjecký (7,64 s.) a na 7. mieste Filip Hrubala (7,65 s.). Matej pridal ešte jedno 8. miesto v skoku do diaľky výkonom 441 cm. Našou najmladšou zástupkyňou bola Renatka Jamrichová, ktorá v behu žiačok na 600 m finišovala na 10. mieste, súperila však s o tri roky staršími a ani jedna jej rovesníčka ju nepredstihla, za čo si zaslúži pochvalu. 

Výborná M. Pešková na Big Ten Indoor Championships

Geneva, Ohio (USA) 24. februára - Miška Pešková absolvovala ďalší úspešný štart v zámorí. Tentokrát sa predstavila na Big Ten Indoor Championships , ktoré sa konali v meste Geneva, štáť Ohio. Miška štartovala v 1. rozbehu na 600 m a v novom osobnou rekorde 1:31,50 min. finišovala na 3. mieste. "S výkonom nemôžem byť nespokojná, je to môj nový osobný rekord, to sa počíta. Škoda že to nebolo aj na postup do finále", komentovala svoj výkon. Časom 1:31,50 min. si upevnila svoju druhú pozíciu v historických tabuľkách Slovenska a na Ivetu Putalovú (1:30,54 min.) stráca už iba menej ako jednu sekundu. "Čas som mohla ešte trocha vylepšiť, pri zbiehaní sa predo mňa zaradila jedna pretekárka, čo ma spomalilo a následne som ju nechcela predbiehať v zákrute, čo sa moc nevypláca. Takže rezervy tam ešte sú", dodala po dobehu Miška. V celkovom podarí behu na 600 m patrila Miške v Ohio 11. miesto. Do dnešného finále postupovalo prvých 9. pretekárok.

Marek Hladík bronzový na HM-SR dospelých

Bratislava 18.-19. februára - Prvými celoslovenským halovým šampionátom boli HM-SR mužov a žien. Našu jedinú medailu získal v behu na 3000m mužov časom 8.52,88 min Marek Hladík, keď v záverečnom finiši prešpurtoval pretekára, ktorý už s istotou dobehal pre tretie miesto, a tak bronzovú medailu priviezol k nám do Trnavy. Druhou našou zástupkyňou bola Martina Kanderová, ktorá v behu na 1500m žien obsadila 8. miesto a v behu na 800m skončila na 14. mieste. 

M. Pešková 5. na mítingu Nebraska Tune-up

Lincoln 18. februára - Svoj ďalší americký míting má za sebou Michaela Pešková. Opäť na domácej pôde na mítingu 2017 Nebraska Tune-up sa predstavila po prvýkrát na 400m trati. V najrýchlejšom behu obsadila 5. miesto výkonom 56,55 s čo zároveň stačilo aj na celkové 5. miesto s pomedzi 30 štartujúcich. 

Z halového šampionátu ZsAZ sme si priniesli 22 medailí

Bratislava 11. februára - Tento víkend boli na programe halové majstrovstvá západoslovenskej oblasti všetkých kategórií. Po celodennom programe v športovej hale Elán môžeme v radosťou konštatovať, že máme štyroch oblastných majstrov, desať vicemajstrov a osem bronzových umiestnení. Majstrovské tituly získali Viktória Križanová v behu na 60m dorasteniek, Veronika Mečiarová v behu na 400m dorasteniek (Veronika pridala aj striebornú medailu v behu na 60m prek.), Nikol Filka vo vrhu guľou junioriek a Martina Kanderová v behu na 800m žien.  Po dve medaily získali Petra Mihoková, ktorá bola strieborná v behu na 60m dorasteniek a rovnako strieborná v skoku do diaľky dorasteniek, Kristína Haršányová bola strieborná v skoku do výšky a bronzová v behu na 400m dorasteniek a Terézia Fančovičová získala dve brozové medaily v behu na 60m mladších žiačok a v skoku do diaľky mladších žiačok. 

Aj Vaše 2% nám môžu pomôcť stať sa lepšími

Vážení priatelia atletiky v Trnave,

každoročne o takomto čase Vás oslovujeme s prosbou o darovanie Vašich 2% z daní. Potrebné tlačivá nájdete nižšie.

Dve percentá z daní tvoria veľkú časť našich príjmov a preto im prikladáme veľkú dôležitosť. Vyzbierané finančné prostriedky z Vašich daní používame výhradne na zlepšenie ako materiálneho vybavenia našich atlétov, tak na zlepšenie ich tréningových podmienok.

Rok čo rok sa snažíme  obnoviť tréningové pomôcky, zabezpečiť atlétom nové tričká a dresy, tento rok začíname aj s kompletným klubovým oblečením, na ktoré klub taktiež prispieva. Z 2% financujeme aj prenájmy telocviční, ktorých je treba rok čo rok viac a zároveň z nich financujeme dopravu na všetky preteky počas sezóny či už halovej alebo hlavnej.

Aj Vaše 2% z daní nám môžu pomôcť stať sa lepšími. Rovnako tak Vás prosíme o posunutie informácií Vaším známym a priateľom, ktorí taktiež môžu pomôcť nášmu klubu v rozvoji atletiky a zdravého životného štýlu v meste Trnava.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujeme!

Vyhlásenie za rok 2016
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov

Atletický klub AŠK Slávia Trnava

Na HM-AZB deväť medailových umiestnení Slávistov

Bratislava 4. februára - Naši atléti sa zúčastnili aj halových majstrovstiev Bratislavy, kde si otestovali svoju pripravenosť pred halovým šampionátom západoslovenskej oblasti. Prvenstvo si vybojovali Viktória Križanová v behu na 60m dorasteniek výkonom v rozbehoch 8,12 s., Denisa Kudlová v rovnakej kategórií v behu na 400m časom 1:02,58 min. a hneď dve prvenstvá získal Matej Pobjecký, najskôr v behu na 60 m mladších žiakov časom 8,53 s a následne v skoku do diaľky výkonom 475 cm. Druhé miesto pridali Hana Kovačicová v skoku do výšky žien výkonom 140 cm a Renátka Jamrichová, naša najmladšia členka výpravy v na HM-AZB v behu na 600 m časom 1:59,07 min. Bronzové priečky pre Sláviu vybojovali Tomáš Bleščák v behu na 60 m starších žiakov časom 8,09 s., Julka Beťková v skoku do diaľky starších žiačok výkonom 447 cm a Ondrej Moravčík v skoku do výšky mladších žiakov výkonom 130 cm.

Z medzinárodného mítingu V4 máme štyri medaily

Bratislava 28. januára - Na medzinárodnom mládežníckom mítingu pod názvom Olympijské nájdete V4, na ktorom súťažili pretekári z Česka, Rakúska, Poľska, Slovinska, Maďarska a Slovenska, sa o medailové umiestnenia uchádzalo osem Slávistov. Zlatú medailu si odniesol Ivan Žák vo vrhu guľou juniorov výkonom 12,60 m, striebro v rovnakej disciplíne získal Kristián Branderský výkonom 11,77 m. Bronzové medaily získali Denisa Kudlová v behu na 300 m výkonom 44,30 s a Veronika Mečiarová v behu na 600 m výkonom 1:42,31 min.

Na mítingu Latka piatich miest až päť našich skokaniek

Bratislava 27. januára - Halová sezóna je už v plnom prúde a s ňou začala aj séria výškarských mítingov pod názvom Latka piatich miest. Bratislavského mítingu v atletickej hale Elán sa zúčastnilo až päť našich atlétok. Najlepšie z našich si počínala Kristína Haršányová, ktorá medzi dorastenkami výkonom 152 cm obsadila 6. miesto. V kategórií dorastu sa predstavila aj Martina Lafeková, ktorá výkonom 147 cm obsadila 10. miesto. Medzi žiačkami obsadila Júlia Beťková 18. miesto výkonom 127 cm a Soňa Nováková delené 19. miesto rovnakým výkonom 127 cm. V juniorskej kategórií nás reprezentovala Hana Kovačicová, ktorá výkonom 137 cm obsadila 6. miesto. 

M. Pešková prvá na mítingu adidas Clasic

Lincoln 28. januára - Miška Pešková sa dnes predstavila na ďalšom domácom mítingu pod názvom adidas Classic. V behu na 600m zvíťazila časom 1:33,08 min, čím sa zapísala na 10. miesto historických tabuliek Nebraska University. "Som veľmi šťastná" komentovala svoje vystúpenie bezprostredne po dobehu. Finišovala pred jej tímovými kolegyňami Chelsey Jones 1:24,20 min a Ashleigh Carr 1:34,21 min. Miška sa týmto časom dostala aj na 2. miesto historických tabuliek SR a zaradila sa tak za Ivetu Putalovú. Na mítingu absolvovala aj štafetu na 4x400m, kde štafeta Nebraska University finišovala na 2. mieste. "Budúci víkend ma čakajú ďalšie preteky u nás v Lincolne. Budú dvojdňové a majú prísť atléti až z 20 rôznych univerzít. Musím sa však začať aj učiť, o týždeň ma čaká prvá skúška" načrtla ďalší program Miška. Kompletné výsledky mítingu nájdete tu.

M. Pešková druhá v premiére v USA

Lincoln (USA) 22. januára - Halovú sezónu zahájila na domácom mítingu v Lincoln, Nebraska aj Michaela Pešková a absolvovala svoj prvý pretek v Spojených štátoch amerických. Štartovala v behu na 800m a finišovala na 2. mieste časom 2:12,62 min. "Pred pretekom sme nemali žiadne tréningové voľno. Dva veľmi náročné tréningové týždne, ako fyzicky tak aj psychicky, som zakončila pretekovou 800-vkou. S časom som spokojná, nakoľko som nohy cítila už po prvých 400 m a v cieľovej rovinke som mala aj menšiu kolíziu, po ktorej som finišovala až vo 4. dráhe" zhodnotila svoje vystúpenie Miška. "Zajtra pokračujem ďalej bez tréningového voľna a preteky ma čakajú aj nasledujúci víkend" dodala.

Prvým pretekom halovej sezóny HM-SsAZ

Bratislava 21. januára - Halovú sezónu zahájila dnes naša čisto dievčenská výprava na halovom šampionáte stredoslovenskej oblasti. Na úvod sezóny predviedli kvalitné výkony a šprintérky zo skupiny trénera Lukáša Kotalu. V celkovom hodnotení dorasteniek v behu na 60 m skončila na 2. mieste Viktória Križanová časom 8,13 s. a 5. miesto na rovnakej trati obsadila Denisa Kudlová časom 8,30 s. "Viktória Križanová a Denisa Kudlová testovali rýchlostnú formu na prvých tréningových pretekoch, kde absolvovali jeden ostrý štart na 60 metrov po ktorom ešte odbehli niekoľko úsekov na rozvoj maximálnej rýchlosti. Viktória si časom 8,13 s vytvorila absolútny osobný rekord a Denisa si ho časom 8,30 s vyrovnala, čím výrazne posunuli svoje halové osobné maximá" skonštatoval po preteku tréner Lukáš Kotala. Premiéru v drese nášho klubu absolvovala Martina Lafeková, ktorá v behu na 60 m časom 8,58 s obsadila 12. priečku. Kvarteto našich atlétok doplnila Julka Beťková, ktorá medzi staršími žiačkami obsadila 21. miesto na 60m (9,00 s) a 14. miesto v skoku do diaľky (424 cm). 

K. Haršányová na majstrovstvách Moravy vo viacboji

Ostrava 14.-15. januára - Tohtoročnú sezónu odštartovala naša viacbojárka Kristína Haršányová majstrovstvami Moravy v päťboji v Ostrave. Výsledným súčtom 2983 bodov sa umiestnila na 10. mieste v kategórií dorasteniek. Jej jednotlivé výkony boli: 60m prek. - 10,07s, diaľka - 481cm, guľa - 8,15m, výška - 157cm a 800m - 2:39,76min. 

Členská výročná schôdza

Výročná schôdza Atletického klubu AŠK Slávia Trnava sa bude tento rok konať 26. januára vo štvrtok o 17:00 hod. v nezmenených priestoroch TOP Relax - jedáleň UCM. Pozvaní sú všetci naši atléti, tréneri a priatelia nášho klubu. Počas výročnej schôdze bude vyhodnotených 10 najlepších atlétov v kategórií dorast a starších a 5 najlepších žiakov. Tešíme sa na Vás!

AK AŠK Slávia Trnava

Trnavská bežecká trilógia v obrazoch

Výsledky: Trojkráľová šestka

Výsledky: Trojkráľová šestka
Finálne poradie Trnavská bežecká trilógia

Výsledky: Trnavský novoročný beh

Trnavský novoročný beh - absolútne poradie
Trnavský novoročný beh - poradie po kategóriách
Priebežné poradie Trnavskej bežeckej trilógie

Klubové oblečenie AK AŠK Slávia Trnava

« December 2023 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz