top_image

Denis Bartek splnil limit na Európsky olympijský festival v Baku. Na medzioblastnom stretnutí dorastu jedenásť slávistov.

15.06. 2019 - 15.06. 2019

Šamorín 15.6.2019 – Ako predprogram najväčšieho atletického mítingu na Slovensku P-T-S sa v športovom areáli x-bionic sphere v Šamoríne uskutočnilo medzioblastné stretnutie dorasteniek a dorastencov. Právo štartovať mali dvaja najlepší v každej disciplíne zo štyroch oblastí. Vo farbách tímu západného Slovenska sa predstavilo jedenásť pretekárov nášho klubu, čo je za ostatné štyri ročníky výrazne najvyšší počet. Mladí slávisti viacerými medailovými pozíciami dopomohli k suverénnym prvenstvám svojej oblasti.
Najvýraznejší úspech sa podaril Denisovi Bartekovi. Zverenec trénera Lukáša Kotalu zvíťazil v behu na 400 metrov prekážok a časom 56,12 sekundy splnil limit na Európsky olympijský festival /EYOF/ ktorý sa bude konať v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Istotu štartu na tomto podujatí však bude mať až po schválení nominácie Slovenským olympijským výborom, pretože počet účastníkov z každej krajiny je limitovaný. Denis je tak po Michaele Peškovej druhým členom nášho klubu ktorý v tomto roku splnil limit na vrcholné európske mládežnícke podujatie.
Ďalšie medailové umiestnenia si pripísali tri vrhačky zo skupiny manželov Charfreitagovcov. Chiara Danielová zvíťazila v hode kladivom, kde jej výborne konkurovala jej tréningová kolegyňa Soňa Ščasnovičová, ktorá skončila tretia. Diskárka Lenka Palanská pridala do vrhačskej zbierky striebornú medailu. Dve striebra si vybojovali zverenci trénerky Karperovej. Matúš Blšták osobným rekordom v skoku do diaľky a v rovnakej disciplíne Terézia Fančovičová, ktorá bola aj členkov víťaznej štafety. Zlato zo štafety a dve striebra v behu na 100 metrov a trojskoku dosiahla Monika Lehenová. Zverenka trénera Piačeka tak prispela k výhre západoslovenskej oblasti výrazným bodovým súčtom. Na tretej priečke dobehla svoj beh na 800 metrov Vanesa Pomajbová.  

Na Majstrovstvách Slovenska junioriek a juniorov sme vybojovali osem medailí

22.06. 2019 - 23.06. 2019

Bratislava 22.-23. júna – Športový areál P. Gleska v Bratislave hostil cez víkend najlepších slovenských atlétov v kategórii junioriek a juniorov. Počas dvoch dní bojovali o cenné kovy a nomináciu na medzištátne stretnutie, ktoré sa uskutoční v maďarskom Györi. Domov si naši atléti z tohto podujatia doniesli osem medailí, čo je o päť viac ako v minulom roku.
Majstrovský titul si pripísala Kristína Haršányová v skoku do výšky. Zverenka trénera Čordáša pridala k zlatu aj striebro z trojskoku. Najviac medailí si z Bratislavy odniesla Denisa Kudlová, ktorá vybojovala tri bronzy v behoch na 200, 400 a 4x100 metrov. Zverenka trénera Kotalu bežala štafetu spolu s Viktóriou Križanovou, Martinou Lafekovou a Monikou Lehenovou. Kristíne a Denise by mali ich výkony stačiť na nomináciu na medzištatátne stretnutie junioriek, ktorá prebehne v nasledujúcich dňoch.
O ďalšie tri bronzové medaily sa postarali Monika Lehenová v trojskoku, ktorú pripravuje Róbert Piaček, Miroslav Šimlaštík v behu na 3000 metrov cez prekážky zo skupiny trénerky Hlaváčkovej a Chiara Danielová, zverenka manželov Charfreitagovcov, v hode kladivom.
Veríme, že nasledujúce šampionáty dorastu a žiactva budú pre náš klub rovnako úspešné. 

« June 2019 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Denis Bartek splnil limit na Európsky olympijský festival v Baku. Na medzioblastnom stretnutí dorastu jedenásť slávistov.
16
17
18
19
20
21
22
Na Majstrovstvách Slovenska junioriek a juniorov sme vybojovali osem medailí
23
Na Majstrovstvách Slovenska junioriek a juniorov sme vybojovali osem medailí
24
25
26
27
28
29
30
asdfsadfasdfsa
alt

Newsletter

Registrácia k odberu noviniek o našej činnosti.

Sponzori

 

trnavská teplárenská  Translata http://www.relax-team.sk/ empire-centrum  
          

Partneri

 

kompava Západoslovenský atletický zväz